Na viděnou (Mary Higgins Clarková)

Mary Higgins Clarková Na viděnouMeghan Collinsová je mladá televizní reportérka. Při zpravodajství z úrazové pohotovosti zažije značný šok, když v právě přivezené mladé pobodané ženě vidí stejnou tvář, která na ni hledí každé ráno v zrcadle. Poté, co Meghan o pár hodin později obdrží faxovou zprávu: „Annie byla omyl“, pouští se do pátrání po totožnosti neznámé ženy se stejným obličejem. Zároveň se snaží zjistit, co se stalo jejímu otci, který měl zahynout při velké havárii na mostě. Na tom místě však nebylo nalezeno nic, co by po muži zůstalo, a tak je považován za zmizelého. Podivná pojistka na situaci také nevrhá právě dobré světlo. Meghan se díky plánované reportáži o umělém oplodnění začne zabývat touto problematikou, která souvisí s jejím otcem více než by se na první pohled zdálo. Meghan po kouscích rozplétá podivuhodný příběh, aby očistila otcovo jméno, aniž by tušila, že rány mohou padat od někoho blízkého…
Není divu, že nakladatelství Alpress tuto knihu vydalo podruhé. Na viděnou je velmi napínavý oddychový titul, psaný lehkým, čtivým stylem. Střípky příběhu se pomalu skládají dohromady, občas se nějaký zatoulá, aby se po chvíli našel. Autorka nezapomněla ani na nijak rušivou romantickou zápletku a na druhé straně zařadila i pár řádků akčních scén. Celý příběh se nese v jemném napětí a sem tam se napne špagát o něco více, nemluvě o výborném závěru.
Mary Higgins Clarková vytvořila i zajímavé postavy plné tajemství, jejichž minulost nás spolu s Meghan přivádí při řešení na scestí.
Pokud jste se s knihami Mary Higgins Clarkové dosud nesetkali, velmi pravděpodobně si Vás její výborný vypravěčský způsob lehce získá.
Spousta knih úspěšné americké autorky Mary Higgins Clarkové bylo zfilmováno pro televizi. Televizní adaptací prošla v roce 2004 i tato kniha pod stejným názvem – I’ll Be Seeing You. (U nás vysíláno pod názvem Zločiny podle Mary Higgins Clark: Kde jsi, tati).


Originál: I’ll Be Seeing You

Překlad: Jana Pacnerová
Vydalo nakladatelství Alpress v edici Klokan, 2008 (druhé vydání)
326 stran

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA