Muži žijí dvakrát (Pavel Jansa)

muzi-ziji-dvakrat-jansaRomán o úkladech a pomstě ve farmaceutickém výzkumu a průmyslu. Dr. Kramář vyvinul v Praze preparát, po němž jsou lidé sdílní a mluví pravdu. Během privatizačních intrik je však připraven o místo, neprávem obviněn a když je posléze jako nevinný z vyšetřovací vazby propuštěn, jako by se po něm slehla země. Spolu s ním zmizí i formule jeho Veritanu. V následujícím, rychle se odvíjejícím ději se prolínají jednak akce všech možných tajných služeb, které za každou cenu snaží získat disketu s postupem přípravy „nejelegantnějšího detektoru lži“, jednak Kramářova fixní idea, že se pomstí člověku, který zosnoval jeho existenční likvidaci.

Svět kšeftu s informace a svět farmaceutického výzkumu se protne v malých lázních na Moravě, kde chce Kramář po změně identity konečně svoji pomstu dovršit. Ale oba nesmiřitelně drsné světy mužů jsou „polidštěny“ krásnými a hlavně moudrými ženami. Díky ženské vynalézavosti se nakonec najde východisko i ze zdánlivě bezvýchodné situace. Hrdinové využijí šance na „druhý život“ a mizí do exotických dálav. Ale v globalizovaném světě nemůže být bezpečno ani tam.

Na románu oceňuji prolnutí thrilleru a „love story“ a to, jak zábavnou formou přivádí člověka k poznání, v čem spočívají skutečné životní hodnoty.

280 stran

Šulc a spol. 2001

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Dalibor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA