Michal Fieber

KNIHY

BIOGRAFIE :: 

Za pseudonymem českého autora detektivních příběhu Michala Fiebera se skrývá zkušený spisovatel Jaroslav Čejka (J. Č., který dělá balet je někdo jiný.)

Jeho první detektivní příběh se objevil roku 2000 na pokračování v Nedělních novinách a šlo o novelu Smrt na swingers party. O rok později ji Fieber knižně vydal společně s novelou Smrt po river party. V roce 2002 publikoval pro změnu román – Smrt na gardnen party. Roku 2003 získala jeho povídka Smrt na Bystrém sedle třetí místo v Ceně Havrana. Stále se ale nevědělo, kdo vlastně Michal Fieber je.

Až začátku roku 2004 publikoval Jaroslav Čejka jako Jaroslav Čejka knihu povídek Lásky z internetu, kde se objevily i dvě fieberovské povídky. V témže roce byla jeho povídka Smrt v sauně nominována na Cenu Havrana a také vydal zajímavý román Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve, kde se setkáme i s několika skutečnými osobami, jako je člověk, „jež byl na známkách“ a navíc – kniha byla nominovaná na Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku roku 2004.

I o rok později byl nominován na Cenu Havran – dvě jeho povídky – Smrt a scrabble, Smrt po večeři – se ocitly ve sborníku Nejlepší detektivní povídky roku (kde tedy Fieber publikoval již třetím rokem). kde tedy Fieber publikoval již třetím rokem). Na cenu Havran byl nominován i v roce 2006 – za povídku Smrt na sněhu. Jeho detektivní povídky souborně vyšly v knihách 12* vražda a Smrt v reality show.

V čem je Fieber jiný než ostatní autoři? Je lepší? Jak píše? O tom se čtenář nejlépe přesvědčí po přečtení některé jeho detektivky.

Mě osobně je sympatický už jen jeho styl a postavy policistů – inspektor Karel Houdek a jeho tým, kteří tvoří pánové Tesárek, Knap a Formánek, ale postupně také dvě slečny – Horáčková a Badoučková.

KNIHY :: 
Romány

  • Vraždy v lepší společnosti, 2 novely (2001)
  • Smrt na garden party (Gedeon, 2002)
  • Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve (Epocha, 2004)
  • Soukromé bludiště (MOBA, 2010)
  • Škola detektivů (MOBA, 10/2012)

Povídky

  • 12x vražda (Epocha, 2005)
  • Smrt v reality show (Epocha, 2006)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA