L. A. rekviem (Robert Crais)

Ačkoli titulní strana hlásá, že jde o první díl série s Elvisem Coleem, je jasné, že Tajemná řeka Rekviemu předchází. Taky je ale jasné, proč si nakladatelství vybralo Rekviem jako díl, se kterým začnou na českém trhu. Protože je skvělý. Fakt.

Na rozdíl od Řeky se v tomhle dílu dostává do popředí Elvisův parťák Joe Pike. Joeova bývalá přítelkyně zmizela a její otec najal Elvise a Joea, aby jí co nejdřív našli. V té době už ale stejně byla mrtvá… Oba soukromí detektivové se tak aspoň snaží spolupracovat s policií, což není nic jednoduchého. Jednak jim bůhvíproč poldové neříkají všechno, a jednak nemůžou vystát Joea. Ten totiž kdysi neodešel od policie jen tak – odešel kvůli obvinění ze zabití svého tehdejšího parťáka. A to si lidi z vražd pamatujou a otvírá se jim kudla v kapse, kdykoli jen padne Pikeovo jméno.

A tohle celý je jen začátek, špička ledovce. Tenhle případ od základů prověří jak Elvisův vztah s přítelkyní, tak i Joeovo a Elvisovo přátelství. Až to skončí, možná už nic z toho nebude takové, jaké bylo předtím…

Originál: L. A. requiem
Překlad: Pavel Kaas
Vydalo nakladatelství: Metafora 2001

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA