Ann Cleevesová

ODKAZY I OCENĚNÍ I VYŠLO ČESKY

Ann Cleevesová Čtvrtý krkavecOblíbená britská autorka Ann Cleevesová dokáže vystihnout atmosféru i Bohem zapomenutých míst…

Ačkoliv vystudovala na sociální kurátorku, po svatbě s manželem-ornitologem se přestěhovali na odlehlé ostrovy, kde spolu správcovali ptačí rezervaci. Byli na ostrovech naprosto sami, a aby zaplnila prázdnotu a nudu, začala Ann psát. I když už později s rodinou ostrovy opustila a žila na pevnině, její detektivní romány jsou často zasazeny na odlehlá a nehostinná místa.

Ve své první sérii detektivních příběhů využila profesní znalosti svého muže, protože hlavními hrdiny jsou tu Molly a George, postarší pár ornitologů. Šest dílů má následující série s inspektorem Ramsayem zasazená do Nothumberlandu. Nejoblíbenější pětidílná řada, v jejímž centru je inspektorka Vera Stanhopeová, se dočkala i televizního zpracování. Právě se pracuje na druhé sérii, kde v roli svérázné vyšetřovatelky září Brenda Blethyn.

Nejnovější série detektivních románů „Shetland Quartet“ (odehrávající se překvapivě na Shetlandských ostrovech) má našlápnuto na stejnou popularitu jako Vera Stanhopeová. Nejen proto, že se stala inspirací pro dvoudílný televizní film, ale především díky ocenění, které autorce přinesla. První kniha z Shetlandského kvarteta totiž získala nejprestižnější detektivní ocenění, Duncan Lawrie Dagger, čímž autorce otevřela dveře na mnohé další zahraniční trhy. V Evropě už své renomé má, její knihy byly přeloženy do 16 jazyků a na špicích žebříčků bývá hlavně ve Skandinávii a v Německu.

Česká televize plánuje uvedení televizního seriálu Vera a Knižní klub chystá do konce tohoto roku vydat další tři romány série…

ODKAZY ::
Oficiální stránky: www.anncleeves.com
Facebook: www.facebook.com/anncleeves
Twitter: https://twitter.com/AnnCleeves

OCENĚNÍ::
2006 – CWA Duncan Lawrie Dagger award (Raven Black)
Více o cenách

VYŠLO ČESKY::
Vera Stanhopeová

  • Vera 3: Past na vránu (The Crow Trap, 1999; Knižní klub, 2012)
  • Vera 2: Stíny vzpomínek (Telling Tales, 2005; Knižní klub, 2012)
  • Vera 1: Skryté hlubiny (Hidden Depths, 2007; Knižní klub, 2012)
  • Vera 4: Mlčenlivé hlasy (Silent Voices, 2011; Knižní klub, 2012)
  • (The Glass Room, 2012)

Shetland Quartet

  • Černý krkavec (Raven Black, 2006; Knižní klub, 2013)
  • (White Nights, 2008)
  • (Red Bones, 2009)
  • (Blue Lightning, 2010)

TELEVIZNÍ ADAPTACE

Vera: televizní seriál, 2011-, IMDB, česky: televize Prima pod názvem Zločiny z vřesovišť, ČT – Vera.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA