Keith Moray

Keith Moray Vraždy na HebridáchAnglický lékař ve volném čase píše a šíře jeho zájmů se odráží v třicítce knih, které má dosud na kontě – od homeopatie přes krále Artuše až k hrám v kostky. V próze mu není cizí western, historie ani detektivka

Vlastním jménem Keith Souter, vystudoval medicínu na Dundee University a pracoval řadu let jako praktický lékař, ale vypisování receptů tak úplně nenaplňovalo jeho literární ambice. Když už mu nestačily ani lékařské články a publikace, rozšířil záběr všemi směry. Napsal různé knihy na různá témata – ohledně golfu, čaje, latiny… Pod pseudonymem Clay More píše westerny a později i dobrodružné povídky ke stažení na svém blogu.
Od roku 2005 se pustil i do detektivního žánru, značně ovlivněn Agathou Christie a jejím nenásilným a pohodovým stylem. Za lokaci si vybral Vnější Hebridy, ale místo Severního nebo Jižního Uistu vytvořil fiktivní ostrov Západní Uist. Doposud je vydáno pět knih s inspektorem Torquilem McKinnonem. Pro detektivky si zvolil pseudonym Keith Moray.
Pod svým vlastním jménem píše nyní také historické detektivky, zasazené do středověkého městečka Wakefield, které dobře zná ze své třicetileté lékařské praxe a kde nyní i žije se svou ženou, coby šípem dostřelil od hradeb Sandal Castle.

Nejnověji se pustil do psaní historické dobrodružné série pro děti, zasazené do viktoriánské éry.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.keithsouter.co.uk/

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA