Jilliane Hoffman

VYŠLO ČESKY I ODKAZY

Jilliane Hoffman Střižna smrtiAmerická autorka má bohaté zkušenosti z oblasti prosazování práva, a tak jsou její právnické thrillery pořádně realistické a temné
Vystudovala práva a svou kariéru začala coby státní zástupkyně se zaměřením na těžké zločiny. Řadu let pak pracovala coby oblastní poradce pro floridskou policii, kde se podílela na vyšetřování vražd, organizovaného zločinu i obchodu s narkotiky.
Jako jedna z mála autorek přiznává, že nijak netoužila stát se spisovatelkou. Ale námět na svůj první román nosila v hlavě tak dlouho, že zkrátka musel na papír – a dostavil se takový úspěch, který ani sama nečekala. Možná za úspěchem stálo i to, že hodně vycházela ze své právnické praxe, že inspirací jí byl skutečný případ série znásilnění a že sama sebe do značné míry promítla do hlavní hrdinky – „co bych dělala na jejím místě já?“ Co kdyby jednou z vyděšených obětí násilníka byla i právnička, která proti němu vede případ? O rukopis byl mezi nakladateli takový zájem, že musel jít do aukce, a ještě ten den se prodala práva do 5 jazyků. Zakrátko po vydání se román stal bestsellerem.
K dramatickým osudům státní zástupkyně se autorka vrátila ve volném pokračování a po sedmi letech a dvou samostatných románech se C.J. Townsendová vrací znovu, v mrazivém thrilleru The Cutting Room.

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.jillianehoffman.com/
Twitter: https://twitter.com/JillianeHoffman

VYŠLO ČESKY::

  • Falešná stopa (Retribution, 2004; Alpress, 2005)
  • Bezesné noci (Last Witness, 2005; Alpress, 2006)
  • Střižna smrti (The Cutting Room, 2012; Plejáda, 2012)
  • Osudné rozhodnutí (All the little pieces, 2015; Motto, 2017) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA