Hollie Overtonová

Mladá americká scenáristka napsala psychothriller, inspirovaný vlastní rodinou…

Foto: www.hollieoverton.com

Hollie učaroval filmový průmysl, šla studovat herectví, ale brzy zjistila, že je jí líp na druhé straně kamery. Po absolvování scenáristického workshopu psala scénáře k Odloženým případům, momentálně píše pro fantasy seriál Shadowhunters.

V proluce mezi projekty začala přemýšlet o napsání vlastní knihy. V roce 2013 byl odhalen skutečný případ únosce,  který držel tři dívky téměř deset let. Tento případ strašil v hlavách mnoha autorů a Hollie je další z těch, kteří neměli klid, dokud se z toho nevypsali. Holliina prvotina tedy sice je o dívce, které se podaří utéct svému vězniteli, hlavní důraz je však na tom, co se dělo pak. Autorka se hodně inspirovala ve vlastní rodině – její otec se vrátil z vězení a nedokázal se znovu přizpůsobit normálnímu životu, byl tím poznamenaný. Autorka také čerpala ze svého pouta se svou sestrou-dvojčetem, i její hrdinka má dvojče, se kterým je hluboce propojená.

Autorčin debut Panenka se stal mezinárodním bestsellerem a prodal se do 11 zemí. V roce 2017 napsala druhý psychothriller o domácím násilí The Wall.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.hollieoverton.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Panenka (The Baby Doll, 2016; Ikar, 2017)
  • Za zdmi (The Wall, 2017; Ikar, 2018/12) vyšlo
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA