Hněv andělů (Sidney Sheldon)

Sidney Sheldon Hněv andělůHněv andělů je silný příběh o ženě, která touží po obyčejném lidském štěstí, ale místo toho je vtažena do světa plného násilí a intrik. Detektivní román právě publikovalo nakladatelství Alpress v edici Klokan a jde už o třetí vydání.

Jennifer je dvacet čtyři let a odjakživa toužila jen po tom stát se právničkou, jako byl její otec. My se s ní poprvé setkáváme  v New Yorku ve chvíli, kdy se jí dostane cti, že může pomáhat státnímu návladnímu v procesu s mafiánským bossem. Mafiánovi hrozí elektrické křeslo a státní návladní se už vidí ve funkci guvernéra. Jenomže co osud nechtěl, stačí jedna malá chyba a mafián se ocitá na svobodě. Tuhle chybu má na svědomí právě Jennifer.
Médiím a lidem je pro smích, ale státní návladní je přesvědčený o tom, že byla podplacená, a tak trvá na jejím vyškrtnutí z řad obhájců. Jennifer se brání, ale zdá se, že jí to nebude nic platné. Naštěstí se na scéně objevuje mladý ambiciózní právník Adam, který má rozhodnout o její vině či nevině. Adam se do Jennifer na první pohled zamiluje a zdá se, že láska je oboustranná. Bohužel je tady menší problém. Adam je ženatý, a protože chce kandidovat do senátu, nemůže si dovolit žádný skandál. Jeniffer pomůže a ta se stane jeho tajnou milenkou.

Aby to nebylo tak jednoduché, objeví se druhý ctitel, kterým není nikdo jiný než onen mafiánský boss, který díky její chybě unikl oprátce. Michael posílá Jeniffer květiny a v novinách sleduje její kariéru, která je čím dál zářivější. Naše hrdinka na tom byla nejdříve hodně špatně, protože o její služby nikdo nestál, ale obrat nastal ve chvíli, kdy se jí podařilo osvobodit muže, kterému hrozil trest smrti. Úspěch byl o to větší, že proti ní v soudní síni stanul státní návladní, který si přísahal, že jí nedá pokoj, dokud ji definitivně nezničí. Tenhle případ znamenal pro Jeniffer průlom a od této chvíle její hvězda stoupá výš a výš. Opravdu slavnou se stane ve chvíli, kdy podá žalobu na obří koncern a v zájmu své klientky po něm požaduje pět milionů dolarů.

Na první pohled to vypadá, že má našlápnuto ke štěstí, ale jak se brzy ukáže, není to pravda. Adam jí sice slibuje rozvod, ale záhy se ukáže, že jeho zákonitá je intrikánka, která se zařídí tak, aby s Adamem otěhotněla. Přibližně ve stejnou dobu otěhotní i Jennifer. Ta nejdříve uvažuje o potratu, ale nakonec si to rozmyslí a porodí zdravého syna, o jehož existenci nemá Adam ani ponětí. Léta plynou a Jennifer je ve své práci čím dál úspěšnější. Problém ale nastane ve chvíli, kdy jí zločinci unesou syna. Jennifer přemýšlí, zda požádá o pomoc FBI, ale nakonec se rozhodne, že se obrátí na svého ctitele Michaela. Ten jejího syna zachrání, ale požaduje něco na oplátku. A tak se Jennifer stane Michaelovou milenkou a obhájkyní mafiánů. V jejím životě se toho odehraje ještě dost, ale nemá smysl cokoliv prozrazovat.
Jediné, co řeknu, je to, abyste raději nečekali romanci se šťastným koncem. Jennifer se vůbec nelíbí, jak na tom je, ale netuší, jak se ze svých závazků vůči mafii vyvléknout. A že to nebude nic jednoduchého, je vám asi jasné.

Příběh je čtivý, má spád a rychlé tempo. Nenajdete tu žádná hluchá místa, která by vás jakkoliv zdržovala. Autor vás vtáhne do děje už na prvních stránkách a vy knihu neodložíte, dokud ji nebudete mít celou přečtenou, což vzhledem k jejímu rozsahu může trvat i několik hodin.

Originál: Rage of Angels (1980)
Překlad: Jiří Hora
Alpress, Frýdek-Místek 2013
edice Klokan
502 stran
Třetí vydání
www.alpress.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Veronika Černucká

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA