Graham Masterton

* 16. ledna 1946 Edinburgh, Velká Británie

Britský autor, označovaný jako „žijící legenda hororu,“ se pustil i do detektivních thrillerů, ovšem s brutálními detaily…

rozbiti-andele-graham-mastertonZačínal coby novinář, až se vypracoval na výkonného editora magazínu Penthouse. Ovlivněn jeho zaměřením napsal řadu příruček o sexu. Dodnes je pravidelným přispěvatelem do prestižních časopisů, např. Man´s Health, Cosmopolitan aj.

Největší renomé však získal jako autor hororů a to, že je legendou, je způsobeno množstvím jeho práce – kterou píše už od roku 1976, kdy mu vyšel první hororový příběh The Manitou – ale také jeho kvalitou. Mezi autorovy další žánry patří thrillery, katastrofické romány i historické ságy, píše také horory pro děti a sestavuje sbírky povídek.

V letech 2002-07 žil v irském Corku, jehož prostředí Mastertona patrně ovlivnilo natolik, že do něj zasadil děj svého detektivního thrilleru se superintendatkou Katie Maguireovou. Kniha vyšla v roce 2003 pod názvem Terrible Beauty a dočkala se po deseti letech obnoveného vydání pod novým jménem White Bones – elektronická verze měla takový úspěch, že se autor k hrdince vrátil a nyní má série již sedm knih.

Díky polským kořenům své ženy má autor k Polsku velmi blízko, a protože byla i jeho literární agentkou, nepřekvapí, že u našich sousedů vyšlo jeho knih mnohem víc. Do češtiny byly v 90. letech přeloženy pouze dvě knihy hororů a dvě sexuální příručky. Nyní budou mít čeští čtenáři možnost poznat Grahama Mastertona hlavně jako autora temného a brutálního thrilleru z nehostinného Irska.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.grahammasterton.co.uk

VYŠLO ČESKY ::

Komisařka Katie Maguireová

  • Bílé kosti (White Bones, 2013; Host, 2014)
  • Rozbití andělé (Broken Angels, 2012; Host, 2015)
  • Červená lucerna (Red Light, 2014; Host, 2016)
  • Výkupné pro krále (Taken for Dead, 2014; Host, 2017)
  • Krvavé sestry (Host, 2017)
  • Pohřbení (Host, 2018/11)
  • Pro svět mrtví (Host, 2019) Vyšlo
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.