Dům na samotě (Michaela Klevisová)

Michaela Klevisová Dům na samotěTřetí, nejnovější detektivka Michaely Klevisové se odehrává na vesnici a v prostředí koňských dostihů. Kniha má název Dům na samotě a v srpnu 2011 ji vydalo nakladatelství MOTTO.

V lese u středočeské vesnice Smrčina bylo nalezeno tělo mladé ženy. Vražda vypadá podobně jako dvě předchozí, které se nedávno staly v Praze. Souvisí s nimi, nebo je podobnost pouze náhodná?
Někdy v té době se snaží vzpamatovat z rozchodu se svým přítelem výtvarnice Nela. Zůstala sama na samotě ve starém mlýně, jehož rekonstrukci měli s přítelem Martinem původně v plánu. Nedaleká vražda Nelu nenechává v klidu. Navíc vychází najevo, že Martin byl poslední osobou, která byla se zavražděnou viděna. Mrtvá žena se byla ptát na práci v dostihových stájích ve Smrčině, ale odcházela s nepořízenou. A tam o ženě nedokáží říci kriminalistům téměř nic. Navzdory všemu je Nela odhodlaná ve vesnici zůstat a pracovat jako hospodyně u bohatého manželského páru, u Jindrových.

Ale jak to tak na malých místech bývá, o ostatních obyvatelích vesnice toho vědí místní dostatek. Vzájemné spory, lásky a nenávisti. Kolik vášní a nejrůznějších problémů se na tak malém místě skrývá. Trenér Soukup řeší problémy se svou dostihovou stájí, nehledě na nerudnou manželku a dceru, svobodnou matku s pubertálním synem. Podnikatel Jindra se snaží balancovat mezi svou manželkou a milenkou, která by si ho nejraději ukořistila pouze pro sebe. Spousta je toho k vidění a slyšení u všetečného Indyho v místní hospůdce U Lenina, přesto existují menší či větší tajemství, která bude třeba odkrýt k odhalení zločinu.

Každá ze tří knih Michaely Klevisové se odehrává v naprosto odlišném prostředí. Kdo jednotlivé knihy spojuje, je kriminalista Josef Bergman a jeho dva podřízení. Především volnou sérii ale spojuje styl, kterým autorka Michaela Klevisová píše. Výborné prokreslení postav, barvitost jazyka a umění vtáhnout čtenáře do příběhu tak, že má pocit, jako by byl účastníkem děje.
Stejně jako předchozí knihy, má i Dům na samotě nádherně tajemný úvod, který vás plně vtáhne do děje a budete téměř celou knihu uvažovat nad tím, jaké neštěstí starý mlýn skrývá. Tajemství a nejistota vás v průběhu četby neopustí.

Tentokrát máme možnost trochu více nahlédnout do osobního života šéfa kriminálky, Josefa Bergmana. O trochu méně už máme příležitost poznat jeho podřízené Sylvii Sedlákovou a Adama Daneše a jejich věčné popichování.
Na své si v této knize přijdou i milovníci dostihů, i když ty nejsou v knize úplně nejdůležitější.

Pokud rádi odkrýváte tajemství druhých, budete se u tohoto románu ve stylu anglické detektivky velmi dobře bavit.

Vydalo: MOTTO, 2011
296 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA