David Swinson

Americký autor si prožil divoká léta i obdivuhodnou kariéru u policie.

Začínal kariéru jako promotér na Long Beach pro punk rockové kapely, pod vlivem volnomyšlenkářských přátel napsal a produkoval pohodové road movie Jízda života (Roadside Prophets).

V 90. letech se ale vrátil do Washingtonu D. C. a po vzoru svého otce vstoupil do metropolitní policie. Začínal od píky, jako pochůzkář, ale postupně se propracoval, přes práci v utajení k vyšetřovatele loupeží, až k detektivovi v prestižním oddělení, kde řešil sériové loupeže, ostře sledované případy, organizovaný zločin spojený s narkotiky. Za své případy a službu u policie získal řadu ocenění, roku 2003 byl vyhlášen Mužem roku, kdy uzavřel na 100 případů loupeží.

Aby se po odchodu do penze nenudil, začal psát detektivky. Jeho temné příběhy se řadí k policejním procedurálkám, o kterých pochopitelně píše naprosto přesvědčivě, bývá přirovnáván k Dennisu Lehaneovi nebo Georgu Pelecanosovi. Pro své životem otřískané hrdiny se inspiroval u Henninga Mankella.

Po prvním samostatném románu píše volnou sérii noirových detektivek s Franckem Marrem, soukromým očkem s menším problémem – závislostí na kokainu…

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://davidswinson.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Druhá dívka (A Second Girl, 2016; Cpress, 2018) Vyšlo
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA