Citelný zásah (James Hadley Chase)

Dirk Wallace, zamilovaný do své Suzy, pracuje jako detektiv pro agenturu ACME. Zprvu bezproblémová zakázka, vypadající jako vyšetřování vydírání, se brzy mění na hru, „kdo přežije“ mezi vyděrači, zabijáky a obchodníky s drogami.

Bohatá paní Thorsenová najímá agenturu ACME, aby zjistila, kdo a jestli vydírá její dceru, se kterou již nějakou tu dobu nekomunikuje, protože je zaostalá a nedosahuje její úrovně. Začíná nebezpečná hra, kdy Dirk za pomoci svého kolegy proniká do tajů praktik mafie. Až po hranici. Tou se stává zmrzačení a zabití Suzy. Spolu s kolegou dává výpověď a začíná s likvidací vrahů. Kupodivu se stává jeho pomocníkem mafiánova sekretářka, vyřizující si osobní účty.

James Hadley Chase bravurně zvládne dát příběhu spád a napětí a přitom neopomíjí možnost dát příležitost čtenáři vcítit se do různých postav. Moc se mi zalíbil domovník Thorsenových. Starší černoch poctivě snášející v uvozovkách tvrdou ruku svého pána. Když ale pozná svou chvíli, využívá ji. Nezdá se ale, že by toto vítězství bylo vykoupením. Tím není ani láhev alkoholu, kterou má neustále po ruce. Nádherná postavička.

K příběhu mám jen malinkou připomínku. Docela bych ráda viděla šéfa, který vás nechá vrátit se do firmy potom, co budete škodit mafii. Bylo by zajímavé vidět pokračování příběhu. Zvítězil Dirk nad mafií s konečnou platností?

Na obalu knihy se píše, že ji po rozečtení nelze odložit. Svatá pravda.

Originál: Hit Them Where It Hurts
Vydal: BB art, edice 99, 1994
Překlad: Bohumil Fencl

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA