Četnické humoresky v brněnském Letohrádku Mitrovských

letohradek-mitrovskych-brnoVýstavní projekt Četnické humoresky, v brněnském Letohrádku Mitrovských od 19. října 2011 do 8. ledna 2012 (denně kromě PO, 10 – 16 h.; lektorský program nebo prohlídka s výkladem – na objednávku, 9 – 10 h.), připomene nejen úspěšný seriál z tvorby České televize – Televizního studia Brno, ale také brněnské a jihomoravské četnictvo, které bylo zejména v době 1. Československé republiky důležitou složkou udržující veřejný pořádek a bezpečnost v mladé republice.

Na výstavě budou prezentovány jak slušivé četnické uniformy, tak líbivé společenské kostýmy. Neopomeneme ani ukázky výzbroje a výstroje, dále administrativní pomůcky, dobovou techniku či dopravní prostředky, brněnské historické reálie prostřednictvím původních fotografií a v neposlední řadě i vybavení tehdejší domácnosti, krejčovského salonu, květinářství či restaurace.

Součástí bude detektivní příběh, uzpůsobený pro dětské i dospělé návštěvníky, kteří se vžijí do role asistentů četníků s úkolem najít vraha. Za správné vyřešení budou odměněni.
Připravujeme také doprovodné programy jak s autory oblíbeného seriálu, tak se členy Klubu policejní historie, stejně jako s Policií ČR.

Výstava se uskuteční ve spolupráci s Českou televizí – Televizním studiem Brno, Technickým muzeem v Brně, Klubem policejní historie Brno, Muzeem policie ČR v Praze, Archivem města Brna, soukromými sběrateli, Policií ČR.

Záštitu nad výstavou převzali hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka.

Výstavu finančně podpořili Jihomoravský kraj, statutární město Brno a Zdravotní pojišťovna MV ČR
Zdroj: www.letohradekbrno.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA