Bonnie MacBirdová

Hvězdná scenáristka a dokumentaristka přetavila svou dlouholetou vášeň pro klasický holmesovský kánon do skvělého viktoriánského thrilleru přesně ve stylu Conana Doyla…

Foto: Twitter autorky

Rodačka ze San Franciska vystudovala Hudbu a Film, obojí se jí v Hollywoodu vskutku vyplatilo. Její dlouhá kariéra ve filmovém průmyslu ji vynesla tři ocenění Emmy za produkci a tvorbu dokumentů a jedenáct Golden Eagles za scénáře a dokumenty, může se také prohlásit herečkou, producentkou a režisérkou. Také přednáší na kurzu scenáristiky, je oblíbeným řečníkem na téma psaní, kreativita a Sherlock Holmes.

Od svých deseti let, kdy se jí poprvé dostal do rukou román od Doyla, je zarytou fanynkou jeho klasických příběhů z pochmurného Londýna. Není proto divu, že se i ona pokusila zachytit typický autorův styl a přidala se k těm, kdo také „našli“ ztracený rukopis dr. Watsona s neznámým případem. Její thriller Umění v krvi měl takový úspěch, že nakladatelství HarperCollins uzavřelo s autorkou smlouvu na další dvě pokračování, druhý díl Unquiet Spirits vyjde v Americe v létě 2017.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.macbird.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Umění v krvi (Art in the Blood, 2015; Mladá fronta, 2017)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA