Ukázka z krimi thrilleru Lisy Reganové Nečekané přiznání

Čeho se bojíte tak moc, že se radši přiznáte k vraždě? Nový propletený případ Josie Quinnové od bestsellerové autorky Lisy Reganové se dostal na tuzemské knižní pulty a my vám z něj nabízíme ukázku.

Lisa Reganová si celosvětovou pozornost získala prvním dílem ze série s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou s názvem Mizející dívky. V angličtině již vyšlo čtrnáct případů a další ještě Lisa Reganová chystá, v češtině vyjde pátý případ na podzim 2022.

„Každý, kdo mě zná, dobře ví, že se mi opravdu líbí silná ženská hlavní postava, která se nebojí jít proti proudu. Přesně to jsem dostala v Josii Quinnové. Netrpělivě čekám na další porci!“
Angela Marsonsová

Ve čtvrtém případu Josie Quinnové s názvem Nečekané přiznání Lisa Reganová zase řeší otázku, jak dobře známe lidi okolo sebe. A jestli bychom svým přátelům věřili a stáli bychom za nimi, i kdyby vše naznačovalo, že zabili? Podobně jako u obou předchozích dílů nepřijdou zkrátka ani posluchači audioknih. V podání oblíbené herečky a dabérky Jitky Ježkové si budou moci poslechnout i případ Nečekané přiznání. Tištěnou knihu, e-knihu i audioknihu vydává nakladatelství Cosmopolis, které je součástí Nakladatelského domu GRADA.

Přečtěte si ukázku z knihy.

Josii zaplavila vlna úlevy smíchaná s nadějí. Bez ohledu na to, co Gretchen řekla nebo naznačila, Josie nevěřila, že Omara zabila. Šlo o něco jiného. Byl v tom zapletený někdo další. Josie zjistí, o koho se jedná, a začne u auta. Gretchen v něm odjela a přijela zpátky. Ať už s ní byl kdokoli, určitě byl i v autě. Něco tam muselo zůstat. Otisky. DNA. I kdyby to měl být jediný vlas, Josie ho najde.

„A co zbraň?“ zeptala se Josie. „Její služební pistole?“

„U sebe ani v autě ji neměla,“ odpověděl Noah.

Pak ji napadlo něco dalšího. „Byla tam její bunda?“

„Cože?“

„Její kožená bunda,“ vysvětlila Josie. „Ta, kterou dostala od gangu Devil’s Blade. Co si ji nikdy nesundávala.“

„Zjistím to.“ Noah odešel, aby si zavolal.

„Máte tady kafe?“ zeptala se Loughlinová. Josie ji odvedla přes chodbu do malé kuchyňky v přízemí a oběma uvařila kávu. Loughlinové zazvonil mobil. Přijala hovor, posadila se ke stolu a tiše mluvila s tím, koho měla na lince. Josie si do svého hrnku přidávala smetanu, když do místnosti vešel Noah.

„Žádná bunda,“ oznámil.

Josie vyšla na chodbu a hrnkem s kávou ukázala na kameru umístěnou na stropě. „Měla ji na sobě, když jí volal Omar. To jsme viděli na záznamu.“

„Takže?“

„Není u ní doma. Není v autě.“

„Nejspíš skončila v řece s ostatními věcmi, které tam zahodila.“

Josie se napila kávy a zavrtěla hlavou. „Ne, tu bundu by do řeky nehodila. Má ji ten, kdo Gretchen unesl.“

„Pořád si myslíš, že existuje ještě někdo další? Josie, ona se sama přihlásila. Praštila tě do obličeje, abychom ji zatkli. Řekla Loughlinové, že ho zabila.“

„Ne,“ zaprotestovala Josie. „Řekla: Za smrt toho mladíka jsem zodpovědná já. To není totéž. To není přiznání.“

Pokud Gretchen nechce mluvit, nemusí. Kromě toho, v této fázi byli Josie a Noah v podstatě mimo hru. Jejich úkolem teď bylo vyřídit veškeré potřebné papíry, dotáhnout do konce nevyřešené body případu a předat závěry vyšetřování okresnímu návladnímu, aby zahájil stíhání. Přestože jim Bowen řekl, že Gretchen přizná vinu, stejně budou muset připravit podklady pro státního zástupce, aby je mohl předat soudu v situaci, kdy by si to Gretchen rozmyslela a prohlásila by, že je nevinná. Ale detektiv státní policie bude zastupovat jediný úřad vymáhající právo, který bude mít ke Gretchen přístup. Pokud se Gretchen Loughlinové přizná, jak slíbila, pak už bude z větší míry záležet na advokátech a soudním systému, co se s Gretchen stane.

Gretchen byla podle všeho odhodlaná poslat se na doživotí do vězení. Ale proč? Proč nechce bojovat? Dostat se před soud a pokusit se o osvobozující rozsudek? Nebo se alespoň snažit vyjednat si mírnější obvinění? Josie věděla, co by řekl Noah: Protože se cítila vinná ze smrti Omara a hodlala se z toho zodpovídat. Josie byla ale přesvědčená, že jde o víc. A pokud ano a má pravdu, vrah je stále na svobodě.

ANOTACE

Jedno přiznání a případ je uzavřen. Ale co když to bylo všechno jinak? Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?

Nakladatel: Cosmopolis, 449 Kč, ISBN: 978-80-271-3250-8

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA