Rizzoli & Isles: TV adaptace románů Tess Gerritsenové konečně i u nás

Rizzoli & Isles Vraždy na pitevněPolicistka Jane a patoložka Maura jsou nejlepší kamarádky — byť jsou v mnoha ohledech naprosté protiklady. Společně řeší zločiny v Bostonu a stále dokazují, že jsou schopnější než jejich mužští kolegové.
Jeden z nejvtipnějších krimiseriálů už konečně na podzim dorazí na české obrazovky. Zatímco v USA již běží 3. série, PRIMA FAMILY pro nás připravuje první řadu a seriálu dala název Rizzoli & Isles: Vraždy v pitevně.

Za seriálem stojí autorka předlohy Tess Gerritsenová a Janet Tamarová.

Hlavní postavy vyrostly na opačných koncích společenského žebříčku. Drsná Jane Rizzoliová (Angie Harmonová) se narodila v Bostonu, pochází z hlučné italskoamerické rodiny a je jediným ženským detektivem v oddělení vražd.
Metodická a přímočará Maura Islesová (Sasha Alexanderová) se většinou cítí líp mezi mrtvými než mezi živými. Vychovala ji bohatá adoptivní rodina a vždycky je dokonale oblečená ve značkovém oblečení. Mluví většinou jako chodící vědecká encyklopedie a vůči Jane tvoří něnkdy až komický protipól.
Jsou jiné, ale skvěle se doplňují. Když dají hlavy dohromady, dokážou chytit i ty nejhorší zločince v Bostonu.
Sekunduje jim zkušený detektiv Vincent Korsak (Bruce McGill), bývalý parťák Jane, který ji kdysi zachránil před masovým vrahem. Chová k Jane skoro otcovské city a těžce nese, že už na ni nemůže dávat pozor. Jane má nového parťáka, sympatického zelenáče Barryho Frosta (Lee Thompson Young), který nesnáší pohled na krev. Její mladší bratr Frankie (Jordan Bridges) se i přes odpor rodiny také dal k policii a dělá pochůzkáře. Doufá, že jednou povýší na detektiva. Život všem Rizzoliovým komplikuje starostlivá matka Angela (Lorraine Braccová). Je v domácnosti a časem si najde práci na částečný úvazek — začne prodávat zázračný džus. Chtěla by, aby se Jane chovala víc žensky, a snaží se jí najít ženicha. S manželem Frankem to vypadá na rozvod. Navíc její nejmladší syn Tommy sedí ve vězení, protože autem přejel kněze. Rodina je pro Jane morální podporou, ale často ji naprosto vyčerpává.

Rizzoli & Isles Vraždy na pitevně V první řadě musí dynamické duo vyřešit deset těžkých případů. Hned první bude pro Jane extrémně psychicky náročný. Někdo kopíruje vraždy legendárního škrtiče Hoyta, který Jane před pár lety málem zabil. Nebo je snad páchá přímo on? Navíc se objeví poručík Grant (Donnie Wahlberg), nový šéf, který s Jane vyrůstal ve stejné čtvrti. Teď o ni projevuje zájem. Také vyšetřují smrt chlapce během vymýtání ďábla, případ studenta zastřeleného na univerzitě nebo odstřelovače ohrožujícího závodníky bostonského maratonu. Jane jednou musí pátrat i v lesbickém baru. Ve finále přepadne policejní oddělení gang zabijáků a Jane s Maurou bojují o život Frankieho.

Pokud používáte Twitter, nenechte si ujít kanály hlavních postav, čeká vás spousta zábavných hlášek. Mimochodem, tweetuje i Mauřina želva Bass.
Zdroj: TZ TV PRIMA FAMILY

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA