Sladká pomsta (Sascha Rothchild)

Ruby Simonová je vražedkyně. Není tedy žádná Brutální Nikita ani jiný profesionální zabiják. Ne, ona zabíjí zlé lidi, kteří někomu ubližují nebo kterých určitě nikdo nebude litovat. Je chytrá, vzdělaná, chladnokrevná. Má ráda zvířata, své přátele, svou sestru. Do jaké škatulky vlastně zapadá?

To se snaží zjistit jeden polda, který Ruby drží ve výslechové místnosti a tahá z ní informace o lidech, kteří zemřeli, zrovna když byla Ruby jako na potvoru někde poblíž. Takže můžeme ve vzpomínkách sledovat, jak se vlastně přihodilo, že jsou mrtví. A je to dost fascinující čtení. Ruby je totiž dost sympatická, prostě ale nemá tu hranici, u které se obyčejní lidé zastaví, když by rádi někoho odpravili. A je fakt ironické, že sama začne pracovat jako psychoterapeutka. A co víc, je vážně dobrá. Pomáhá lidem, kteří ji potřebují. (Její vlastní psycholožka nemá ani potuchy…) Zamiluje se a vdá. Úplně jako normální člověk, žádný sociopat jako v jiných románech, které nedávno vyšly. (Například Říkejte mi Win nebo Na mě si nepřijdou).

Je dost snadné si Ruby a její racionální mysl oblíbit, horší je to s úvahami, co to o nás vypovídá, že sympatizujeme s někým, kdo svých zločinů vůbec nelituje. Ať je to, jak chce, inteligence Ruby dostane pořádně zabrat, jestliže se má vykroutit z obvinění z vraždy. Paradoxní je, že zrovna tuhle vraždu nespáchala…

Napínavý kriminální román s naprosto zvláštní a nečekanou hrdinkou je vítanou změnou uprostřed unavených detektivů a hysterických vypravěček.

Originál: Blood Sugar, 2022
Překlad: Alena Amchová
Vydal: Kalibr, 2022
304 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA