Noc, kdy zemřela (Jenny Blackhurst)

Evie a Richard se právě vzali a novopečená manželka přesto skáče z útesu do moře. Psychologický thriller Jenny Blackhurst je příjemnou oddechovkou, kterou rozhodně nebudete chtít odložit.

Psychologický thriller Jenny Blackhurst Noc, kdy zemřela vypráví příběh Evie, která pochází z bohaté rodiny. Právě si vzala velkou lásku Richarda, a i přesto se rozhodla odejít ze svatby a skočit z útesu do moře. Její čin je pro všechny překvapením. Jediným, kdo by mohl vědět více, se zdá být její kamarádka Rebecca. Poměrně brzy se ukazuje, že ani ona si není jistá tím, co se skutečně stalo. Novomanžel Richard smrti Evie nechce věřit, podobně jako Dominik, její otec.

Rebecca a Richard se snaží se snaží dohromady a zároveň každý sám odhalovat, co mohlo Evie vést k zoufalému kroku. Kdo ji vlastně pořádně znal?

Po knihách Než bude pozdě, Podivná holka a Ztichlý dům vydalo nakladatelství Domino další knihu Jenny Blackhurst. Autorce se výborně daří psychothrillery. I když napětí v knize není krvežíznivé, přesto vám styl psaní nedovolí se od knihy vzdálit. K napětí přispívá vyprávění z pohledu především Evie a Rebeccy, o své pohledy se dělí výjimečně i James a Richard. Postupně odhalovaný příběh odkrývá dávnou minulost a pokračuje směrem k přítomnosti, zároveň se střídá s pohledy ze současnosti.

Zápletka není nijak extra komplikovaná. Čtenář přesto lapá a lapá po dalších nitkách, kterými by si pospojoval příběh. Občas autorka nějakou ustřihne, aby koneček pospojovala jinde. Když si myslíte, že vše podstatné víte, autorka vás vyvede z omylu. I když je možná úplný závěr trochu očekávatelný, rozhodně nemáte pocit zbytečně stráveného času.

Díky knize si příjemně odpočinete a nebudete se muset trápit s překomplikovaným stylem a příběhem. Nuda vás přitom ale vůbec nečeká.

Nakladatel: Domino, 2021
Název originálu: The Night She Died, 2018
Překlad: Petra Krámková
376 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA