Fake (Arno Strobel)

Ještě než si Fake Arno Strobela začnete číst, dostane se vám varování, že ji už neodložíte. Výjimečně je to naprostá pravda. Prudce návyková četba.

Vypadá to, že Patrick Dostert vede spokojený život: má dobrou práci, přátele, milující manželku. Těší se na den volna se svou ženou Julií. Přesto u něj zazvoní kriminálka. Působí naprosto neuvěřitelně, když se ho obviní z únosu ženy, které měl předtím ubližovat. Problémem je, že ji nikdy předtím neviděl. A má alibi. Nebo si to alespoň myslí. Jenže svědka, který by ho mohl osvobodit, nelze najít. Přichází o práci i blízké. A pak se objeví video, na kterém je Patrick poznat, jak je hrubý na ženu. Ale důkazy mluví jasně. Patrick se dostává do vězení a přestávají mu věřit téměř všichni. Policie tvrdí, že video je neupravené. Má Patrick šanci dokázat, že je to „fake“?

Fake: Kdo ti teď uvěří

„U knih Arno Strobela nepotřebujete záložku, protože je prostě neodložíte z ruky. Jsou neuvěřitelně napínavé a nervydrásající!“, napsal spisovatel a novinář Sebastian Fitzek. A v případě titulu Fake je to naprostá pravda.

Příběh Patricka se odvíjí dvěma způsoby. Jedním je deníkové vyprávění uvězněného Patrika, ve kterém popisuje z osobního pohledu svůj šokující osud. V hlavním vyprávění sledujeme vše, co se děje okolo Patrika a co je potřeba, aby čtenář zjistil. Samotnému příběhu předchází prolog popisující brutální útok na ženu.

Název Fake vzbuzuje mnoho dohadů a přemýšlení. Skvělý námět se naštěstí proměnil v napínavý a šokující psychothriller. Že se neodtrhnete od příběhu je poměrně klišé, ale v tomto případě je to zkrátka fakt. Autor si čtenáře hezky polapí hned na začátku a po celou dobu si s ním pěkně hraje. Mrazí z toho, jak je reálný a současně neuvěřitelný. Autora neužije na nějaké zbytečné popisky. Žádné slovo byste nevyhodili. Závěr je poměrně překvapivý. Budete se nejspíš ptát: Cože?!!!!

Uniknout by vám neměl ani doslov, ze kterého mrazí ještě víc. Z některých náznaků v médiích jsou vidět podivné informace ve videích, které se nikdy nestaly, a přesto působí věrohodně. Odlišit pravdu od fejku je dnes často až nadlidský výkon. Brutalita reality je děsivá.

Autor knihy Arno Strobel ve svých titulech velmi rád objevuje temná zákoutí lidské duše a nezastaví se před ničím. Témata jsou velmi reálná, že se s nimi snadno ztotožníte. A proto patří jeho knihy mezi bestsellery.

Nakladatel: Metafora, 2024
Originál: Fake, 2022
Překlad: Romana Hájková
336 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA