Lotte Petriová

Nová dánská autorka pečlivě propracovaných thrillerů…

*1968 Dánsko

Foto: Hanne Fuglbjerg

Vystudovala ekonomii a marketing, pracovala řadu let pro dánskou Obchodní komoru, než zkusila štěstí jako spisovatelka. Po 11. září a vlně hrozeb kvůli karikaturám proroka Mohameda se i Lotte zamýšlela nad teroristickými hrozbami vůči Dánsku, a při dojíždění do práce si v hlavě srovnala námět na knihu.

A protože už nechtěla sedět jen v kanceláři, ale zkusit i něco jiného, dala v práci výpověď a zkusila námět udat do nakladatelství. Její debut se dostal do nominací na cenu pro nejlepší prvotinu, její knihy se objevují v žebříčcích nejoblíbenějších elektronických sérií, Lottiino jméno je v seznamu 10 nejlepších dánských autorů krimi. Díky autorčiným důkladným rešerším a průzkumům mezi policií a forenzními experty se její thrillery vyznačují smyslem pro detail a technickou realističností.

Lottina úspěšná série se věnuje biologickému terorismu, její protagonistkou je epidemioložka Selma Eliassenová. Česky nakladatelství Euromedia vydává samostatný román s forenzní antropoložkou Josefine Jespersenovou.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://lottepetri.dk/

VYŠLO ČESKY ::

  • Ďáblovo dílo (Djavelens vark, 2017; Kalibr, 2019) NOVINKA

 

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.