V dvojím ohni (Ian Rankin)

Ian Rankin V dvojím ohniDetektiv inspektor John Rebus při jedné poradě vylije na svou šéfovou vrchního superintendanta Gill Temperovou čaj. Mohlo bychom říci, že za trest je poslán do policejní školy, kde se setkává s pěti dalšími policisty, kteří také nepatří zrovna k pracovníkům roku. Od policisty, který je má na starosti, dostávají k novému prošetření pár let starý případ. Byl vybrán náhodně? Na jeho vyšetřování se podílel třeba i Rebus.

V Glasgow mezitím probíhá vyšetřování vraždy obchodníka s obrazy Marbera. Na akci, kterou pořádal, se objevil místní gangster Cafferty, který se s Rebusem dobře zná. Stojí tento chlapík za jeho smrtí nebo někdy jiný?

V dalším z románů Iana Rankina se znovu setkáváme nejen s whisky nasávajícím Johnem Rebusem a s na seržanta čerstvě povýšenou Siobhan Clarkeovou, která snad jediná stojí na Rebusově straně, spolupracuje s ním nebo třeba občas pronese větu, která zní, jak od něj. Objevují se zde i další policisté a vztahy v týmu rozhodně nejsou tak pohodové jako třeba v románech Ed McBaina.

Skoro čtyři sta stran dlouhá kniha je dobře napsaná, s řadou povedených hlášek a nečekanými zvraty. Vyšetřování jednotlivých případů se prolíná, což může působit trochu chaos, navíc tu jde alespoň trochu o organizovaný zločin (drogy), což je téma, které neláká každého čtenáře.

Předchozí rebusovka Podivné hry se mi líbila víc, ale i čtení zamotanějšího a zločinem více načichlého V dvojím ohni jsem si vychutnal a jistě vychutnala nebo teprve vychutná i řada dalších lidí.

Originál: Ressurection Man (2001)
Překlad: Jitka Fialová
Vydal: BB art, Praha 2007, edice Class, svazek 110

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA