Ted Dekker

* 24. října 1962

Americký autor fantasy, křesťanských thrillerů a dechberoucích krimirománů…

Na svém webu uvádí, že se narodil do rodiny misionářů v Indonésii, do cizí kultury, kde se cítil izolovaný a opuštěný. Už tehdy si proto rád vytvářel vlastní světy ve své fantazii, kam mohl patřit.
Po přestěhování do Spojených států vystudoval filozofii a náboženství, a pak neklidně těkal mezi různými profesemi, než napevno zakotvil u spřádání příběhů, které ho naprosto pohltilo. Zbavil se předchozích závazků, přestěhoval celou rodinu do hor Colorada a dva roky pracoval na svých rukopisech, než se dočkal vydání své první knihy.
V počátcích své literární kariéry psal příběhy velmi temné i s duchovními tématy a nadpřirozenými motivy, tvz. „křesťanské thrillery.“ (Knihkupcům prý často dělá problém, do které sekce jeho knihy zařadit.) V současné době píše jednak v žánru fantasy, jednak kriminální thrillery se sériovými vrahy. V jeho strhujících thrillerech svádí urputný boj dobro se zlem ve velmi silném kontrastu, jaký známe např. u Deana Koontze. Běžní lidé bývají v jeho knihách vystaveni těm nejhorším zkouškám a k dispozici mají jen svou víru a naději. Stejně je tomu i v první česky vydané knize Dcery Lamače kostí, kde má být hrdinova dcera další obětí vraha, za kterého však federálové považují právě jeho…
Autorových knih se na celém světě prodalo již přes 3 miliony, dva z jeho románů byly zfilmovány (knihy House a Thr3e.) Nyní žije s rodinou v texaském Austinu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.teddekker.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Dcery Lamače kostí (BoneMan´s Daughters, Metafora, 2010)
  • Sběratel nevěst (The Bride Collector, Metafora, 02/2011)
  • Hřbitov pátera Hansena (Metafora, 11/2011) NOVINKA

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA