Robert Dugoni

Vystudovaný žurnalista začínal jako reportér v Los Angeles, pak se stal právníkem, aby nakonec skončil jako úspěšný spisovatel…

dugoni-robertRobert měl svou právnickou praxi po 13 let, pak se ale rozhodl splnit si svůj sen psát příběhy a pustil se – jak jinak – do právnických thrillerů. Cesta ke slávě a k předním příčkám bestsellerů byla však trnitá. Robert měl zkušenosti se psaním článků, napsat knihu však vyžadovalo změnu přístupu. Protože však patří k lidem tvrdohlavým a cílevědomým, chtěl tohle umění zcela zvládnout, a začal se proto vážně zabývat teorií tvůrčího psaní: jaké jsou obvyklé chyby, nejlepší postupy. Navštěvoval semináře zavedených autorů, nechal si od nich radit. Sbíral zkušenosti, kde se dalo, a ty pak uplatnil nejen ve svých knihách – nyní vede Robert Dugoni vlastní semináře, kde předává dál vše, co se naučil, začínajícím autorům.

Jeho série právnických thrillerů s advokátem Davidem Sloanem byla přeložena do 20 zemí a získala si uznání – dostala se do nominací na Harper Lee Award i na International Thriller Writers Award. V roce 2014 začal Dugoni psát novou sérii detektivek s Tracy Crosswhiteovou ze seattleského oddělení vražd. Série má nyní deset dílů a několik povídek.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.robertdugoni.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Rudí jezdci (Clearing, Vendeta, 2023) Vyjde v září
  • Její poslední výdech (Her final breath, 2015; Vendeta, 2023)
  • Hrob mé sestry (My sister´s Grave, 2014; Jota, 2016, Vendeta, 2022)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA