Případ zdráhavé modelky (E. S. Gardner)

Perry Mason doráží do své kanceláře, kde úřaduje jeho sekretářka Della Streetová. Na ďábelského advokáta už čeká klient – pan Rankin, obchodník s obrazy. Jistý Durant o něm prohlásil, že boháči s jachtou prodal falešný obraz, proto ho chce Rankin žalovat. A to by nebyl Mason, aby nepřišel s něčím lepším. Žalovat nebude sám Rankin, ale majitel dotyčného obrazu…

Tak se rozbíhá 66. masonovský román, patřící k těm nejlepším. Jak Gardner umí, vtáhne do děje opravdu od první stránky. Ke kvalitě románu kromě zajímavé zápletky přispívají vtipné pasáže s Paulem Drakem, sympaťák poručík Tragg, nesympatický státní návladní Hamilton Burger a jeho nedobré vztahy s Masonem a dále třeba postava beatnického malíře, díky kterému víme, že se příběh neodehrává ve vzduchoprázdnu, ale v šedesátých letech. Navíc zde nejsou žádné komplikace s dobou smrti, s více revolvery apod., kdy se vždycky v Gardnerovi trochu ztrácím.

Prvotřídní masonovka s postavou Collina Duranta a soudce Dextera – náhoda, která neunikne pozornému čtenáři a milovníkovi inspektora Morse.

In: 3x v roli obhájce Perry Mason, Odeon 1984
Překlad: Helena Nebelová

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA