Osamělý mrtvý muž (Václav Erben)

Pražská krVáclav Erben  Osamělý mrtvý mužiminálka v čele s fešákem kapitánem Michalem Exnerem se ujímá vyšetřování záhadné smrti muže, který zřejmě zemřel po vpichu narkotizačního náboje. Tak se začíná vyšetřovat v zoologické zahradě, odkud mohl náboj zmizet…

I tato kniha s kapitánem Exnerem se mi lehce četla, líbila a párkrát jsem se zasmál. Pokud bych ji ale měl porovnat s jinými přečtenými, tento případ mi sice přijde z literárního hlediska nejlépe napsaný a rozhodně mu prospívá, že v něm vystupuje méně postav než například v Posledním pádu Mistra Materny. Na druhou stranu ale až do nějaké strany 200 (z 224) jsem já – a zřejmě ani kriminalisté – vůbec netušil, proč vlastně k činu (nebo zločinu? – dozvíte se) došlo; autor nám nenabízí ani skoro žádný motiv.

A ještě dvě maličkosti: Pokud nečtete Erbenovy detektivy od nejstarší po nejnovější, budete mít asi trochu zmatek v Exnerových slečnách. – Sám autor v úvodu děkuje tehdejšímu skutečnému řediteli ZOO Veselovskému, ten z knížky je Velenínský… (Tento úvod ve vydání z roku 2006 není.)

MOBA, Brno 2006, edice Původní česká detektivka
www.mobaknihy.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA