Mrazivá pouta (Kay Hooper)

Kay Hooper Mrazivá poutaZvláštní jednotka FBI, tvořená senzibily, telepaty a médii, opět zasahuje…
V malém městečku uprostřed Tenessee je nalezeno těla tak podivně zohavená, že případ velmi rychle doputuje na stůl speciálnímu útvaru, řešícímu nevysvětlitelné jevy po svém. Agent Bishop a jeho tým si získal slušnou reputaci a jejich výsledky přebijí i fakt, že k nim došli díky svým paranormálním schopnostem…

Ani s nimi si však agenti nevědí rady se současným případem. Oběti stále nejsou identifikované a oni se mohou jen dohadovat, jestli jde o práci někoho místního, anebo o další kousek do sbírky sériového vraha, po kterém marně pátrají už nějaký ten čas. Aby to nebylo příliš jednoduché, senzibilka Hollis jen o vlásek unikne kulce. Střílel po ní vrah, nebo je ve hře ještě někdo další?
Mrazivá pouta jsou závěrečným dílem „mrazivé trilogie“ a zároveň dvanáctým dílem rozsáhlejší série, propojující různé senzibilní hrdiny s Bishopovou paranormální jednotkou. Při nejlepší vůli se tudíž nedá říct, že by bylo snadné číst knihu jako samostatný román. Sama autorka to dost komplikuje. Vlastně spíše předpokládá, že Pouta bude číst někdo znalý předchozích dílů, a tak už od první kapitoly se to jen hemží odkazy na předchozí knihy, postavy trousí narážky na svou minulost, objasněnou v dřívějších románech… Kdybych předtím nečetla alespoň Hnízdo strachu, byla bych značně zmatená. Takhle se mohu chytit tehdejších hlavních postav, Diany a Quentina, jejichž narážky dokážu dešifrovat bez problémů, a sledovat aspoň je. Ačkoli hlavní slovo v tomto thrilleru má spíše Hollis a bývalý voják Reese, kteří už figurovali v Mrazivých hříších.
Jako ústupek tápajícím čtenářům je až úplně vzadu stručný přehled vystupujících postav, jejich schopností a titulů, ve kterých se vyskytovaly. (Často se tam objevuje titul Krvavé slzy, ale to je s největší pravděpodobností jen pracovní název Mrazivých pout, který někdo zapomněl nahradit názvem oficiálním.) Pro lepší přehlednost tedy doporučuji prostudovat ony profesní životopisy dříve, než se pustíte do čtení samotného románu.

I když tedy chvíli trvá, než se nováček rozkouká v situaci, zápletce a obsazení, jakmile vstřebá základní plán, je pak mnohem jednodušší nechat se unášet napínavým dějem, přecházet spolu s postavami z našeho světa do šerého polosvěta stínů a hledat onoho zrádce, který nejspíš pomáhá nepřátelům Jednotky k jejímu zničení. Snad mohu prozradit aspoň tolik, že Bishopova Speciální jednotka poběží dál, autorka totiž svým čtenářům slíbila do budoucna další paranormální trilogii…

Originál: Blood Ties, 2010
Překlad: Lenka  Faltejsková
Vydal: Alpress, 2010
Edice Klokan
295 stran
www.alpress.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA