Manžel musí zmizet (Cathrin Moeler)

Annemie opravdu svého muže už vůbec nemilovala.  Vždyť si z ní udělal služku. Takže když je teď náhodou mrtvý v obýváku, konečně se jí blýská na lepší časy. Pokud se tedy zvládne zbavit důkazů a setřást všechny všetečné známé, kteří se snad o Wolfganga můžou zajímat. Hlavně jeho nesnesitelná matka a kolegové z práce. Wolfgang byl totiž vrchní policejní komisař (ne že by mu to v mrazáku k něčemu bylo…).

Sama by to ale asi nezvládla, ještě že má šmrncovní kamarádku Dörte, pro kterou není nic nemožné. Spolu začnou objevovat, že naivní Annemie vlastně neměla vůbec ponětí, co se kolem ní doopravdy děje…

I když hlavní hrdinka postrádala sebevědomí a bylo taková ťunťa, možná by z toho maléru nakonec nějak vybruslila. Ale ve chvíli, kdy se do toho obula Dörte, člověk nestačil zírat, jakým směrem se situace obrátí. Jedna bizarní scéna střídá druhou. Lehký náznak nadsázky z prvních kapitol přitvrdil, tohle už by nemohl brát vážně nikdo – ale on to taky nikdo brát vážně nemá. Šílená jízda kriminálnic (plus mrtvoly, tchyně a bůhví koho dalšího ještě přiberou) je dosti nepředvídatelná, ale braná s humorem. Sice německým, takže se úplně nemlátíte smíchy, až by se po vás v tramvaji otáčeli, ale i tak – tenhle netradiční krimi příběh je pořádně střelený.

Připouštím, že jsem čekala něco jiného – možná víc uhýbání německé policii. Příběh měl ale vlastní spády a vzal dost pozoruhodný směr, takže dávám body za originalitu. Čtenář totiž většinu času vůbec nedokáže odhadnout, co se bude dít dál, a to je hodně osvěžující.

Autorčin manžel je prý také policista, a i když se Cathrin dušuje, že nemá s Wolfgangem nic společného, je otázkou, co by psychologové řekli na tuhle její fantazii o komisaři v mrazáku, svobodě na pláži a nových začátcích…

Originál: Wolfgang muss weg!, 2015
Překlad: Bohumila Kučerová
Vydal: Alpress, 2021
249 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA