Lehce nabyl – lehce pozbyl (James Hadley Chase)

Chet Carson se nechá nalákat svým kolegou z firmy Lawrenceovy sejfy na loupež, která se zvrtne, a Chet se ocitá ve věznici Farnworthu, známé svými nelidskými podmínkami. Neprozradí svého komplice, a tak si vraždu, kterou nespáchal, musí odsedět sám. Při první příležitosti utíká.

Jeho štěstí na něj chvíli čeká a on se zcela náhodou seznamuje s Carlem Jensenem, majitelem benzínové pumpy, který právě potřebuje pomocníka. Získává v něm svého zachránce a určitým způsobem i vzor.

Knihu jsem si vybrala zcela náhodou. Přečtení obsahu na mne moc nezapůsobilo, o pobytu ve věznici se mi opravdu číst nechtělo. Jenže k útěku dochází už po pár stránkách a kniha dostává spád, jak jsme tomu u James Hadley Chaseho už zvyklí.

Z Cheta vytvořil vlastně smolaře, kterému opravu téměr nic nevychází. Prožíváte s ním jeho příběh a opravdu byste mu nejraději sami našli nějakou tu cestičku, aby jej policie nenašla a on aby mohl žít spokojený život. Jenže život takový ve skutečnosti není. Jensenova manželka, od dvacet let mladší vypočítavá potvora, zato končí velmi spravedlivým způsobem. Chetův kamarád, který ho dostal do vězení, náhodou navštíví benzinku. Neskrývá radost nad shledáním s Chetem a zůstává. Jelikož také umí zacházet s trezory firmy Lawrence, okolo nichž se vlastně celý příběh točí, obrací se celá situace opět proti Chetovi. Kamarádství je úžasná věc dokud nejde o peníze.

Závěr knihy je vlastně otevřený. V každém případě však pro Cheta nevěstí nic dobrého. Pro vás také ne. Právě jste totiž dočetli další skvělou detektivku.

Originál: Come Easy – Go Easy
Vydal: Ametyst 1998
Překlad: Marie Brabencová-Válková

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA