Laurien Berenson

BIOGRAFIE ::

O Laurien Berenson se mi podařilo zjistit jen, že vystudovala psychologii a nyní žije v Atlantě v Georgii se svým mužem, synem, pudly a poníky. Dříve psala pod pseudonymem Laurien Blair romantické příběhy, pak se ale dala na „dráhu zločinu.“

Její kriminální příběhy z prostředí kynologických soutěží si získaly nejen přízeň čtenářů-pejskařů, ale i čtyři ceny od Asociace spisovatelů o psech (Dog writers Association of America) a nominace na cenu Agatha a Macavity. Autorka nemá žádné problémy se studováním autentického prostředí pro své knihy, protože ho dobře zná – její rodina se už tři generace účastní soutěží se svými psy, Laurien má dokonce šest trpasličích pudlů. Své osobní zkušenosti tedy bohatě uplatnila při psaní zatím dvanáctidílné série s amatérskou vyšetřovatelkou Melanií Travisovou.

Melanie má standardního pudla a také tetu Peg, která je ostřílenou harcovnicí na psích výstavách, tudíž nemine díl, kde by neproběhla alespoň jedna výstava, s podrobně popsaným systémem a fungováním, a kde by se Melaniino vyšetřování nějak netýkalo psů. Jádrem celé série je vedle psů také parta ústředních postav, které se s každým dílem posouvají a jejichž vývoj je zajímavé sledovat; (proto mě značně rozčililo, když nakladatelství Brána v načaté posloupnosti z ničeho nic přeskočilo tři díly…)

ČESKY VYŠLO ::

  • Pes hlídá vraha (v originále Watchdog, překlad Vladimír Novák, Brána, 2004)
  • Pes na zabití (Hot dog, Ivo Šmoldas, Brána, 2005)
  • Smrt chovatele psů (Hair of the dog, Stanislav Pavlíček, Brána, 2004)
  • Smrtonosný rodokmen (Pedigree to die for, překl. Milan Moučka; v knize Tři vraždy mezi kynology, nakl. Oddych, 2002)
  • Outsider (Underdog, překl. Milan Štěpita; v knize Tři vraždy mezi kynology, nakl. Oddych, 2002)
  • Rozruch v chovatelském klubu (Dog eat dog, překl.Zuzana Čaplová, v knize Tři vraždy mezi kynology, nakl. Oddych, 2002)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA