Keith Ablow

VYŠLO ČESKY

BIOGRAFIE ::

* 23. 11. 1961 Marblehead, Massachusetts

Doktor Keith Russell Ablow si rozhodně nemusí dělat vrásky z toho, jestli se budou jeho detektivky prodávat. V Americe totiž už slavnější snad být ani nemůže.

Tento „nejznámější americký psychiatr“ studoval na Brown University a na Johns Hopkins Medical School, ale už během studia psal reportáže a články pro Newsweek, Washington Post a Baltimore Sun. Napsal také odbornou knihu o tom, jak zvládnout studium, a tím odstartovala jeho spisovatelská i lékařská kariéra.
Více jak 15 let pracoval jako individuální i párový terapeut, vypracoval se na vedoucího Tri-city Mental Health Centers, sítě psychiatrických klinik. Napsal řadu odborných knih, v kterých pokračuje i dnes, např. Bojovat s démony, Jak si poradit s depresí, nebo sondu do mysli vraha v cele smrti v případu, který otřásl Amerikou (Scott Peterson.)

Vystupuje jako soudní znalec ve významných soudních procesech, má veřejné přednášky v nemocnicích, školách i jinde, opakovaně bývá hostem v populárních talk-show Oprah Winfrey, Larryho Kinga a dalších, v roce 2006 dokonce vedl svůj vlastní pořad „Doctor Keith Ablow’s Show.“
V roce 1997 pokořil i pole beletrie s první knihou ze své šestidílné série detektivních příběhů, které si získaly řadu příznivců. Za svou praxi už totiž Ablow viděl do myslí mnoha násilníků a vrahů, a tak má mnohem jasnější představu o tom, jak uvažují, než řada dnes tak populárních detektivkářů z povolání. Jeho knihy jsou proto velmi věrohodné.
Protože Ablow zastává názor, že nikdo není dokonalý, není bez chyby ani hrdina jeho detektivní série, soudní psychiatr Frank Clevenger, který se ale díky své nedokonalosti dokáže tím lépe vcítit do obětí i vrahů…

VYŠLO ČESKY ::

  • Popření (Denial, 1997; BBart, 2006)
  • Projekce (Projection, 1999; BBart, 2006)
  • Nutkání (Compulsion, 2002; BBart, 2007; překlad: Dagmar Marková)
  • Psychopat (Psychopath, 2003; BB art, 10/2008)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA