Horká krev (Lisa Jackson)

Lisa Jackson Horká krevDalší případ detektivů Ricka Bentze a Reubena Montoyi z New Orleans má název Horká krev a nakladatelství Domino ho vydalo na jaře roku 2011.

Velmi populární rozhlasová psycholožka Sam Leedsová má na rozhlasové stanici WSLJ pořad Půlnoční zpovědi a stále více musí myslet na hrůznou událost v Houstonu, která ji načas donutila nechat práce v rozhlase. Až po značném vygradování napětí a po pár desítkách stránek dál se dozvídáme, oč se jednalo a stále jasnější je, že se ji někdo pokouší pořádně vystrašit. Proč by jinak po sérii nepříjemných telefonátů a vzkazů doma i v práci vyvolával dojem, že se ji pokouší kontaktovat kdysi zemřelá posluchačka, která nedbala na její rady a spáchala sebevraždu. Sam se navíc právě se vrátila ze zničené dovolené v Mexiku, kde se rozešla s přítelem. Ve hře je tedy i právě „odkopnutý“ přítel a bývalý manžel, který jako vysokoškolský profesor nemá o práci Sam v rozhlase právě nejlepší mínění a považuje ho za šarlatánství. Kromě toho svádí boj s konkurenční stanicí, ale i se svou asistentkou Melanií, která si připadá nedoceněná. Její nesnášenlivost postupně vzrůstá a prozatím ji dívka před Sam úzkostlivě tají.
Vedle Sam se přistěhuje nový soused. Tenhle krásný a záhadný Tyler jeví o Sam zřejmý zájem. Jen ona si není jista, zda mu může věřit s ohledem na všechny podivné a děsivé věci, které se okolo ní právě dějí. A navíc toho o ní Tyler ví až příliš, což je více než zvláštní. Je skutečně osobním ochráncem, na kterého by se rád pasoval nebo má spíše blíže k tajemnému Johnovi? Hlas v telefonu, který se vždy v Samiině pořadu Půlnoční zpovědi představí jako John říká, že spáchané hříchy se dají odčinit pouze smrtí. Brzy se ukazuje, že toto vyhrožování nejspíš souvisí i s mučením a vraždami dvou prostitutek. Ale jak do toho všeho zapadá Samantha, jejíž život se zdá být až na Houstonskou záležitost bez velkých škraloupů?

Thriller Horká krev je vlastně první knihou ze série odehrávající se v New Orleans. Seznamujeme se tu s oběma detektivy a pouze náznakem se dozvídáme o něčem, co se stalo Ricku Bentzovi a nyní je za tento čin částečně „v nemilosti“ policie.
I v této knize Lisa Jackson dokazuje, jak je skvělá vypravěčka. Stránky jejích knih hltáte, aniž byste přitom pamatovali na uzobávání svých oblíbených chipsů, a napětím se vám chvílemi až svírají útroby. Jako romantická autorka si Lisa Jackson ani v Horké krvi neodpustila žhavou milostnou zápletku. Skvělá oddychová kniha pro dovolenkové dny.

Příběh volně navazující na thriller Horká krev má název Chladná krev a nakladatelství Domino ho plánuje vydat na podzim 2011.
Název originálu: Hot blooded, 2001
Překlad: Jakub Volný
Vydalo nakladatelství DOMINO, 2011
www.dominoknihy.cz
375 stran

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA