Elizabeth Haynes

Bývalá policejní analytička, která si díky rozpočtovým škrtům plní spisovatelský sen…

haynes-elizabeth
Foto: www.elizabeth-haynes.com

Už od mala si psala do šuplíku, až do roku 2005, kdy se zúčastnila internetového projektu National Novel Writing Month. V něm musí začínající spisovatelé za měsíc napsat román o 50 000 slovech. Povzbuzena akcí pracovala na svém rukopisu a přepisovala ho další tři roky, až vznikl docela jiný příběh. Rozpočtové škrty v policejním oddělení, kde Elizabeth zpracovávala analýzy a statistické přehledy, ji přiměly sice odejít z práce, ale zato také konečně poslat rukopis nakladatelům. Ani by se autorce nezdálo, že její román nejen že vydá skutečné nakladatelství, ale že se stane Knihou roku serveru Amazon. Plus že se amerického vydání ujme prestižní HarperCollins a o filmová práva se produkční společnosti doslova poperou.

Psychothriller Do nejtemnějšího kouta popisuje, jak moc špatně může dopadnout zdánlivě ideální vztah – je o domácím násilí a traumatech a v šokujících scénách si nijak nezadá s Mo Hayder, kterou autorka velmi obdivuje. Jejími dalšími vzory jsou John Harvey pro autenticitu, Ruth Rendellová pro odhalování znepokojivých zákoutí lidské duše a Nicci French pro pokaždé čerstvý námět.

Elizabeth nyní žije s rodinou v hrabství Kent, její romány se překládají do 30 zemí světa a krom tří samostatných psychothrillerů nově píše i sérii policejních procedurálek s inspektorkou Lou Smithovou.
OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.elizabeth-haynes.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Do nejtemnějšího kouta (Into the Darkest Corner, 2011; Argo, 2015)
  • Pomsta přílivu (Revenge of the Tide, 2012; Argo, 2015) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA