Dokonalý muž (Linda Howard)

Linda Howard Dokonalý mužLinda Howard je autorkou romantických knih, ale i řady knih, ve kterých spojuje romantiku s napětím. Kniha Dokonalý muž patří mezi ně.

Jaine Brightová se svými kamarádkami z jedné velké firmy pravidelně pořádá páteční dámské sešlosti. Každá z žen je naprosto odlišná osobnost a má i jiný životní styl. Když každá přihodí svůj požadavek na to, jak by měl vypadat „pan Dokonalý“, stane se z toho velmi zajímavý, i když trochu jízlivý seznam. A co teprve když se dá na papír. Co mělo být pouze soukromým vtipem, začne kolovat po firmě a dokonce se dostává i do médií, která začnou aktérky pronásledovat. Ne každý chápe, že Seznam byl pouze nevinným žertem a dochází nejen k domácím neshodám ale i atakům veřejnosti. Seznam se dostal na veřejnost s označením žen jako a, b, c, d namísto jejich pravých jmen. Všem čtyřem ženám kdosi volá a ptá se jich, která z nich je která. Tlak veřejnosti je silný, ale co je to proti vraždě jedné z těchto žen, která brzy následuje. Vražda je velmi brutální, se sexuálním podtextem a ženy se začínají obávat o své životy. Navíc se zdá, že pachatel musí být někdo z blízkosti těchto kamarádek.

Na začátku příběhu se Jaine nastěhovala do nového domu a seznamuje se se svým neurvalým sousedem, kterého má minimálně za alkoholika, pokud ne přímo za zločince. Jenže se z něj vyklube svědomitý policista. Mezi Jaine a Samem Donovanem je velmi silné napětí, ze kterého se vytvoří přímo erotické dusno. Sam se stane její oporou při problémech se Seznamem, jak je výčet vlastností ideálního muže nazýván veřejností. Jestli se ale Samovi podaří ochránit před úchylem Sam s ostatními kamarádkami, se už prozrazovat nesluší.

Úplný začátek knihy nás ale přivádí do dětství jisté narušené osoby. S tímto individuem se setkáváme i v současnosti a je zřejmé, že právě ono je pachatelem. Snaha narušené osoby vyhovět přání matky, stát se perfektním, zvyšuje jeho nepříčetnost, když ho ženy neuvedly jako „Dokonalého muže“. A za lži se trestá.

Autorka nás poměrně dobře udržuje ve stavu napětí. Občas odbíhá do romantických poloh vztahu, i když v případě Jaine a Sama se jedná o trochu tvrdší kočkovanou. Řízné dialogy mezi oběma „sousedy“ dávají téhle knize švih a tvoří tak protipól ke vztahům ostatních žen. Ne, že by je měly idyličtější, spíše naopak. Za jiskrnými rozhovory Jaine a Sama je daleko více lásky a je na nich, aby si vzájemnou důležitost zavčas uvědomili. Seznam požadavků všemi vztahy řádně zatřese a to se týká i vztahů v rodině Jaine.

Dokonalý muž není jen „harlequinkou“ ale spíše zábavným sexy thrillerem psaným svižným stylem.

Originál: Mr. Perfect
Přeložila Petra Klůfová
Vydalo nakladatelství Alpress v edici Klokan 2008
302 stran, vázaná, ISBN: 978-80-7362-555-9

Možnost zakoupení knihy na stránce nakladatelství Alpress.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA