David Lindsey

* 1944 Kingsville, Texas, USA

Americký autor 13 napínavých kriminálních románů už nejspíš vydělal dost, od roku 2004 totiž nic nového nenapsal…

Vystudoval North Texas State University a pak se s rodinou přestěhoval do Austinu, kde žije dodnes. Pracoval nejdříve jako editor v několika nakladatelstvích a posbíral tolik zkušeností, že si později založil své vlastní. Zkušenosti z literatury se rozhodl zúročit i svou vlastní tvorbou, a tak v roce 1983 vydal první román s houstonským detektivem Stuartem Haydonem, který vyšetřoval ještě v dalších čtyřech knihách. (Česky nevyšla ani jedna.)
Protože však Haydon autora omrzel, pustil se do samostatných kriminálních románů z různých prostředí, například i zpravodajských služeb nebo uměleckých ateliérů. Mimořádnou pozornost vyvolala jeho detektivka Mercy, kde je hlavní postavou vyšetřovatelka Carmen Palma. O této knize dokonce natáčela kulturní speciál německá ZDF, a román se dočkal i filmového zpracování z roku 2000, kde hlavní roli ztvárnila Ellen Barkin (Stopy vraha, 2000). Také se umístil velmi vysoko v žebříčku nejprodávanějších paperbacků. (Buď si pozornost kniha zasloužila na pro svou dobu nezvyklé scény z erotických podniků, nebo lesbickým vztahem vyšetřovatelky a podezřelé…)
Autorovy romány se vyznačují výbornou znalostí prostředí i psychologie postav, inteligentními zápletkami a věrohodností děje.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.davidlindsey.com

OCENĚNÍ ::

1992 – 3.místo – Deutscher Krimi Preis (Body of Truth)
Více o cenách

VYŠLO ČESKY ::

  • Barva noci (The Color of Night, BB art, 2002)
  • Nenávist (Animosity, BB art, 2002)
  • Slitování (Mercy, BB art, 2002)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA