Čtyři synové doktora Marche (Brigitte Aubertová)

Čtyři synové doktora MarcheJe pátek 24.06.2005 osm hodin večer a já beru do rukou knížku od Brigitte Aubertové s názvem Čtyři synové doktora Marche.

Deník, který najde hospodyně Jeanie v domě váženého doktora se čtyřmi syny, je k jejímu úžasu plný popisů bestiálních vražd. O to je hrozivější, že pisatelem a vrahem by měl být některý ze čtyř synů. Jeanie jako již trestaná se bojí navštívit policii a tak vyčkává a snaží se vraha vypátrat sama. Ten však vycítí, že ho kdosi sleduje a poté nalezne i deník hospodyně. Následuje hra na kočku a myš, při níž se ježí všechny chlupy.

Autorka je skutečně mistrem v napínavém místy až hororovém vyprávění. Také netradiční forma knihy jíž tvoří deníkové zápisky je jakýmsi jejím podpisem. Hlavní hrdinkou není žádná policistka nebo soukromé očko, ale obyčejná trochu potrhlá hospodyně s láskou k alkoholu a pořádným strachem o svou osobu, který rozhodně není neopodstatněný. I policie zde hraje svou roli, která je spíše ale takovou až epizodní, na okraji.

Čtením knihy jste v absolutním napětí, které na posledních stránkách graduje až do neskutečna.

Je pátek 24.06.2005, dvanáct hodin večer. Dočetla jsem knihu. Strachem se plížím po domě a kontroluji venkovní dveře. Knihu ukládám do knihovny. Vracím se do postele a schovávám se pod peřinu. Tak tenhle psychothriller je fakt něco!

Originál: Les quatre fils du Dr March, 1992
Překlad: Miluše Krejčová

Vydalo nakladatelství: Motto (www.motto.cz), 2001

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA