CJ Lyons

*1964

Skuteční doktoři bývají často těmi nejlepšími odborníky na medicínské thrillery. A CJ Lyons má v Americe hodně fanoušků. Svědčí to o něčem?

Vysoce kvalifikovaná profesionálka na poli pediatrické pohotovosti má za sebou řadu životních i pracovních zkušeností. Spolupracovala s policií na vyšetřování zločinů spáchaných na dětech, sloužila coby lékař pro leteckou ambulanci i jako krizový poradce.
Pro psaní měla vždy sklony, ale vždy sloužilo jen jako odreagování. Coby stážistka se však musela vyrovnat s vraždou kolegy, a tehdy jako terapii začala psát do šuplíku kriminální pokusy. Postupně se v psaní zlepšovala, až jí literární soutěž konečně otevřela dveře k skutečné spisovatelské profesi. Lékařské prostředí byla samozřejmá volba, a že je CJ beznadějná romantička, v jejích thrillerech se najde místo i pro lásku.
Také proto je CJ Lyons členem nejen organizace International Thriller Writers, ale i Romance Writers of America, v jejichž soutěžích se umisťuje hodně vysoko.
Česky vychází její volná série lékařských thrillerů Angels of Mercy. V ní čtyři přítelkyně – lékařky spojuje služba v pittsburghské nemocnici U Milosrdných andělů. Série v sobě snoubí podrobnou znalost medicínského prostředí, dramata, která se tam odehrávají, i milostné problémy hrdinek.
V současné době autorka spolupracuje se slavnou Erin Brockovich na nové napínavé sérii, která se už neodehrává v lékařském prostředí, ale řeší různé palčivé problémy ohrožující životní prostředí…

Foto: Carolyn Males
OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
http://cjlyons.net/

VYŠLO ČESKY::

  • Podezřelé úmrtí (Lifelines, 2008; Oldag, 2010)
  • Varovné příznaky (Warning Signs, 2009; Oldag, 2010)
  • Urgentní péče (Urgent Care, 2009; Oldag, 2011)
  • Kritický stav (Critical Condition, 2010; Oldag, 2012)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA