Adam Blake

*1959 Liverpool, Velká Británie

Adam Blake Evangelium prokletýchAdam Blake je ve skutečnosti světově uznávaný autor komiksů, který si k thrillerům odskočil jen tak mimochodem…
Mike Carey vystudoval angličtinu na Oxfordu a patnáct let pracoval jako učitel, než se naplno pustil do tvorby grafických románů a komiksů. Navrhoval a ilustroval pro přední komiksové veličiny jako je Marvel i DC Comics, v češtině vyšly knihy ze série Lucifer a grafické ztvárnění Gaimanova románu Nikdykde. Ale úplný výčet jeho komiksové tvorby jde do desítek, především v sérii X-men.
Díky důkladné znalosti temného sandmanovského světa (i světů jiných, ještě temnějších) se později Mike vrhl na čistou prózu – z jeho hororově-detektivní série s vymítačem duchů Felixem Castorem vyšel v češtině první díl.
Pustil se také na pole „mainstreamových thrillerů“ obsahujících krom napínavé zápletky i motivy točící se kolem historických záhad – jako je Jidášovo evangelium nebo proroctví o konci světa. Nový nakladatel si ale nemyslel, že Mike Carey je jméno, které by prodalo thriller, a tak se z Mikea stal seriózní Adam Blake. Možná právě proto mají dva jeho thrillery s kriminalistkou Heather Kennedyovou a bývalým žoldákem Leem Tillmanem takový úspěch
Nejnověji napsal spolu se svou ženou a dcerou moderní fantasy verzi arabských pohádek tisíce a jedné noci The City of Silk and Steel.

Pod novým pseudonymem M. R. Carey píše hororovou sérii ze světa, zamořeného zombie virem.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.mikeandpeter.com

VYŠLO ČESKY ::
jako Mike Carey:

  • Poznaný ďábel (The Devil you know, 2006; Netopejr, 2007)

Jako M. R. Carey:

  • Všemi dary obdarovaná (The Girl with All the Gifts, 2014; Host, 2016)
  • Chlapec na mostě (The Boy on the Bridge, 2017; Host, 2018) NOVINKA

Jako Adam Blake:

  • Evangelium prokletých (The Dead Sea Deception, 2001; Knižní klub, 2013)
  • Démonův kód (The Demon Code, 2012; Knižní klub, 2015)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA