A. S. A. Harrisonová

* 7. března 1948 Toronto, Kanada – 14. dubna 2013

Tichá ženaKanadská umělkyně a spisovatelka už se slávy svého psychothrilleru nedočkala…

Susan Angela Ann Harrisonová byla významnou kanadskou umělkyní, od 60. let se věnovala performačnímu umění, psala také eseje s feministickou tematikou pod androgynním pseudonymem ASA Harrison. Vyšly jí i faktografické publikace o psychoterapii a astrologii.
Chtěla však napsat i něco pro širší čtenářskou obec, její literární pokusy však byly opakovaně odmítány. Trvalo tak řadu let přepisování a cizelování, než konečně nakladatelství přijalo její prvotinu. Těsně před vydáním však autorka podlehla rakovině – stihla alespoň přečíst první kladné recenze novinářů a zaznamenat prodej práv do zahraničí. Po její smrti se román Tichá žena vyšplhal na přední příčky bestsellerů, práva se prodala do 20 jazyků a filmové zpracování si podle všeho vezme na starosti produkční společnost Nicole Kidmanové, která si i zahraje hlavní roli.
Námětem – manželská krize přeroste až ve vraždu – může připomenout Zmizelou od Gillian Flynnové, je ale pouze na čtenářích, aby posoudili, jestli je Tichá žena lepší nebo horší…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://asaharrison.com/

VYŠLO ČESKY::

  • Tichá žena (The Silent Wife, 2013; Dobrovský – Beta, 2014/5) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA