100 dílů Vražd v Midsomeru
mrtvi-v-badgers-drift

První kniha série (mezi TOP 100 detektivkami všech dob dle anglických detektivkářů), jako Smrt staré dámy první epizoda seriálu.

Vtípek o tom, kolik lidí ještě žije v Midsomeru, asi mnozí slyšeli. Na to téma ostatně na Facebooku vznikla skupina. Dnes má v Británii premiéru 100. epizoda seriálu Vraždy v Midsomeru, takže není na škodu si tuto humornou otázku opět položit.

Seriál soukromé britské stanice ITV vznikl jako adaptace knižní předlohy Caroline Grahamové, jejíž midsomerské detektivky vyšly i česky. Vůbec první díl byl uveden v roce 1997. Jako i u jiných seriálů (namátkou Inspektor Morse či Perry Mason) vznikly i epizody, které byly natočeny přímo pro televizi, nikoliv podle knihy.
Původního inspektora Barnabyho za ta léta poslali do důchodu a vystřídal ho bratranec se stejným příjmením. Změnili se i asistenti seržanté. V aktuální, šestnácté řadě, která se ve Velké Británii vysílá od Vánoc 2013, vystupuje již čtvrtý.

100. díl je pojmenován Kodaňské vraždy (The Cillings of Copengahen) a Barnaby a Nelson v ní vyšetřují případ společně se dvěma dánskými policistkami. Tím série končí, ale od letošního dubna se už chystá natáčení další řady.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA