100 dílů Vražd v Midsomeru

mrtvi-v-badgers-drift
První kniha série (mezi TOP 100 detektivkami všech dob dle anglických detektivkářů), jako Smrt staré dámy první epizoda seriálu.

Vtípek o tom, kolik lidí ještě žije v Midsomeru, asi mnozí slyšeli. Na to téma ostatně na Facebooku vznikla skupina. Dnes má v Británii premiéru 100. epizoda seriálu Vraždy v Midsomeru, takže není na škodu si tuto humornou otázku opět položit.

Seriál soukromé britské stanice ITV vznikl jako adaptace knižní předlohy Caroline Grahamové, jejíž midsomerské detektivky vyšly i česky. Vůbec první díl byl uveden v roce 1997. Jako i u jiných seriálů (namátkou Inspektor Morse či Perry Mason) vznikly i epizody, které byly natočeny přímo pro televizi, nikoliv podle knihy.
Původního inspektora Barnabyho za ta léta poslali do důchodu a vystřídal ho bratranec se stejným příjmením. Změnili se i asistenti seržanté. V aktuální, šestnácté řadě, která se ve Velké Británii vysílá od Vánoc 2013, vystupuje již čtvrtý.

100. díl je pojmenován Kodaňské vraždy (The Cillings of Copengahen) a Barnaby a Nelson v ní vyšetřují případ společně se dvěma dánskými policistkami. Tím série končí, ale od letošního dubna se už chystá natáčení další řady.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA