Musíš mě zabít (Eva Kačírková)

Spisovatelka nás svým románem z roku 2007 zavádí do vyšší společnosti. Ale nikoli co se týká chování, způsobů, vystupování či šlechtického původu, ale do společnosti, kde se cení vyšší bankovní konto, ostré lokty a nemilosrdné (až mafiánské) praktiky. Oproti zemřelému milionáři Gregorovi a jeho „kumpánům“ staví Kačírková chudého (ale nikoli duchem) poručíka Petra Borta a soukromou osobu, která je donucena okolnostmi se do vyšetřování zapojit – Davida Brauna. Z jeho pohledu je také převážná část knížky vyprávěna.

Příběh, či zápletka není bůhví jak složitá. Zemře milionář (havárie v autě) a na místě jeho úmrtí (je to nehoda nebo vražda?) se objeví jeho žena Mimi a zmiňovaní David Braun a Petr Bort. Pro úplnost dodejme, že k „neštěstí“ došlo poblíž chaty právníka a Gregorova společníka JUDr. Hodra. A máme tu klasickou otázku „proč?“. Na 222 stranách se toho snaží dobrat jak Bort, tak Braun, který má ovšem jako řidič rodiny Gregorů přístup i mezi tu „sebranku“ – zbohatlíky a bývalé veksláky, Bort zase vidí zkorumpované policejní vedení.

Mně osobně se tento typ detektivek nelíbí, ale na druhou stranu jsou lidé, kteří zrovna tenhle mafiánský žánr tzv. mohou a vyhledávají ho. Nebo je třeba v současné době i lépe prodejný, to opravdu nevím. Recenzi proto mohu zakončit stejně jako autorka. „To byl ovšem jen jeho soukromý nezaručený názor.“ Konec.

Moba, Brno 2007, edice Původní česká detektivka
www.mobaknihy.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Marek Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA