Zahrajte si detektivní hru, a zjistěte, jaké máte detektivní schopnosti

Rádi čtete detektivky, nebo zkoušíte stav vašich mozkových závitů při jejich sledování v televizi či na filmovém plátně? Co si takhle roli detektiva vyzkoušet při vzrušující detektivní hře? Stačí dát dohromady skupinu lidí a po dohodě s Crimegame.cz se dostavit na místo činu. Kterého detektiva budete mít jako předobraz, už záleží jen na vás.

Když sledujete kriminální film, případně čtete detektivku, máte k dispozici vodítka, která vám v určitý moment poskytnou tvůrci. Detektivní hra, kterou si můžete zahrát, nabízí trochu něco jiného. Možnost vyzkoušet si roli detektiva při interaktivní zábavě, kde aktivně vyhledáváte důkazy a prokážete svou schopnost dedukce.

Detektivní hra není úniková hra

Vcítit se do role vyšetřovatele a nechat „malé šedé buňky” pracovat naplno můžete při jedné z nápaditých interaktivních detektivních her, které pořádá www.crimegame.cz. Hra vždy probíhá v určité místnosti, která je zařízená jako místo činu. Případně se může jednat o místo, kam vedou nějaké stopy zločinu. Hráči mají ve stanoveném čase místo důkladně prohledat, a najít vodítka, která povedou k rozuzlení případu. Napětí při vyšetřování graduje s ubíhajícími minutami.

Detektivní hry jsou novinkou. Podobají se únikovým hrám, a přesto se liší. Na rozdíl od únikových her je nejdůležitější příběh, ve kterém vystupuje několik osob – svědků, kteří jsou obvykle i podezřelí. Hráči mají určit pachatele, jeho motiv, najít ukradený předmět a podobně.

V takovéto hře se setkávají s hledáním stop, porovnáváním otisků prstů, se získáváním informací z dopisů, diářů, ale také zpráv v elektronické formě. Kromě toho se prohledávají i koše na odpadky, nechybí ani prvky, které znáte z únikových her. Často se hledají klíče, luští kódy, otevírají zamčené skříně nebo trezor.

Detektivní hra podle jasných pravidel

Detektivní hru může hrát 3–5 hráčů, ale ani dvojice nemusí zůstat stranou.

Obsluha vám vše předem vysvětlí a dostanete vyšetřovací spis k případu. Co by to bylo za vyšetřování bez spisu, že? V dokumentech najdete informace o svědcích, podezřelých, tedy seznam všech osob v příběhu. Chybět nebudou ani fotografie z místa činu, stopy a další nezbytnosti. Následující hodinu budete mít na to, abyste prohledali místo činu, prostudovali spis, a na závěr i určili pachatele.

Napínavá zábava pro dospělé i děti

Čas hry je potřeba rezervovat alespoň den dopředu. Aktuálně máte na výběr ze dvou her: Ukradená madona a Vražda v kanceláři.

V případu Ukradená madona pátráte po ukradených cennostech z muzea a dostáváte se do výtvarného ateliéru. Úkolem je najít ztracená díla a určit pachatele. Do hry se můžete pustit i s dětmi od 10 let.

Případ Vražda v kanceláři vás přivede do situace, ve které je za neznámých příčin nalezen mrtev anglický podnikatel. Jasné je, že nezemřel přirozenou smrtí. Místní policie tápe a potřebuje vaši pomoc: odhalit pachatele a jeho motiv. Veřejnost si žádá informace, na dveře klepou nekompromisní novináři a vy máte za 60 minut vydat prohlášení. Při této hře je třeba základní uživatelská znalost počítače, doporučený věk je minimálně 15 let.

Místo činu detektivních her se nachází na pražské adrese Italská 3, což je v těsné blízkosti Náměstí Míru. Dobře dostupná lokalita metrem, autobusem i tramvají. Spokojený pocit, z dobře vyřešených případů je znát i z hráčů, kteří se detektivních her už zúčastnili. Půjde to i bez hůlky a cylindru, stačí se odhodlat.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Komerční článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA