Saskia Noortová

*13. dubna 1967

Nizozemská novinářka, spisovatelka, aktivistka.

Je považovaná za zakladatelku nizozemského thrilleru. Vystudovaná novinářka má za sebou 15 let kariéry nezávislé žurnalistiky, psala články a sloupky do předních magazínů. Od roku 2003 píše romány, kterým kritici říkají „sexy thrillery“. Často píše o rozvodech, dekadenci, závisti, botoxu… Se svými hrdinkami se nemazlí a je k nim často kritická, ale čtenářky se s nimi přesto mohou snadno ztotožnit. Pravidelně se s knihami umisťuje v nominacích na literární cenu Golden Strop, francouzský překlad knihy De Eetclub získal Prix SNCF du Polar. 

Její knihy se překládají do 15 jazyků, prodalo se na tři miliony výtisků po celém světě, byly adaptovány pro televizi, film i divadlo. Česky vyšel také její společenský román Stromboli, do kterého promítla autobiografické prvky – nejen o svém rozvodu, ale i o dávném znásilnění. Díky této knize vyvolala v Nizozemsku autorka vzrušenou debatu, která se trefila do kampaně Mee too.

Saskia má dvě děti, žije střídavě v Amsterdamu a na Ibize a je aktivní v organizaci bojující proti ženské obřízce v Africe.

VYŠLO ČESKY ::

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.saskianoort.nl

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA