Nadine Matheson

Britská autorka a právnička píše o brutálních sériových vrazích, i když zatím žádného neobhajovala…

Nadine žije v Londýně a pracuje jako právní poradce v trestní oblasti, a odpoledne vyučuje trestní právo. V roce 2016 vyhrála literární soutěž, což ji povzbudilo ke studiu Tvůrčího psaní. Od 14 let, kdy četla Mlčení jehňátek, ji fascinovali sérioví vrazi, tak proč nějakého nevymyslet? O její krimi debut Krvavé skládanky se svedla ostrá aukce, kterou nakonec vyhrálo nakladatelství HarperCollins. Brutální debut slavil úspěch, překládá se do 15 jazyků a prodala se i filmová práva.

Nadine Matheson se nechala inspirovat prostředím – vyrostla na břehu Temže a byla svědkem vytahování nejrůznějších věcí z vody – i mrtvol. A hlavní postava inspektorka Anjelica Henleyová je kombinací několika skvělých vyšetřovatelek, kterým se daří vybalancovat rodinný život s náročnou prací. A s tmavou pletí k tomu.

Díky úspěchu je autorka nyní oblíbeným a častým řečníkem na literárních akcích nejen pro školy a knihovny. V letošním roce 2023 je předsedkyní poroty festivalu Page Turner, který hledá nové talentované autory. Když nepíše ani neučí, cvičí pilates, sleduje ujeté reality show nebo se sluní na pláži v Grenadě, odkud její rodina pochází.

VYŠLO ČESKY ::

  • Mrtvý v kostele (Binding room, 2022; Kalibr, 2023/9) Vyšlo
  • Krvavé skládanky (Jigsaw man, 2021; Kalibr, 2021)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.nadinematheson.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA