G… jako grázl (Sue Grafton)

g-jako-grazl-graftonJmenuje se Kinsey Millhonová, mladá, rozvedená žena a pracující jako neohrožené soukromé očko. Je jednou z mých velkých knižních favoritek. Když čtete její příběhy, máte pocit jako by je vyprávěla nějaká vaše kamarádka. Nedělá si z ničeho velké starosti a žije tak, jak jí to jen její kšefty dovolují. Tedy nic moc.

Starosti jí nastávají potom, co se dozvídá, že se ocitla na seznamu osob, které mají být zlikvidovány. Skřítci strachu se sice trochu ozývají, ale přesto se Kinsey pouští do pátrání po svérázné matce své zákaznice.

Kinseyiným bodyguardem se stává Dietz, který se k ní dostává blíž než by si možná sama přála.

Pátrání se zdá být rutinní, ale možná, že hledaná žena není tou, za kterou se vydává a výplody choré mysli jimiž se bránila nervozitě až takovými nepravděpodobnými nejsou. Šílený zabiják honící Kinsey je chvílemi velmi blízko a snaží se do spárů šílenosti zahnat ji.

Tyhle knížky nejsou žádné supernapínavé thrillery, ale já mám prostě tuhle kámošku jménem Kinsey moc ráda. Zvlášt když ukazuje, že je také z „masa a kostí“ při svých krutých chvilkách na posledních stránkách knihy. Citlivá sympaťačka, která se snaží všem v okolí vemluvit, že je naprosto neohrožená žena.

Originál: „G“ IS FOR Gumshoe, 1990
Nakladatelství: BB art 1997
Překlad: Gisela Kubrichtová

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA