Clara Sánchezová

nebe-je-zpet-clara-sanchez*1955 Španělsko

Jedna z nejúspěšnějších španělských autorek společenských románů s napínavými prvky se po zisku ocenění začíná překládat i mimo španělsky mluvící země…

Vystudovala španělskou filologii v Madridu a po studiích sama vyučovala v Národní univerzitě dálkového vzdělávání. Od konce 80.let jí vycházejí knihy, jejichž úspěch rok od roku stále rostl. V roce 2013 získala prestižní španělskou literární cenu Planeta, která je po Nobelově druhá nejvýše finančně ohodnocená. Oceněný román Nebe je zpět je společenský román s nádechem napětí, kdy na první pohled jde o modelku v nebezpečí, zároveň však autorka zkoumá povrchnost moderní společnosti. Ani předchozí cenou ověnčený román Co skrývá tvé jméno nelze jednoznačně zařadit. Hrdinka, řešící svá osobní dramata, se náhodou zaplete do nebezpečí, sahající až k nacistickým koncentračním táborům. Z autorčiných 11 románů se tento román nejvíce blíží psychologickému thrilleru.

Kromě románů píše autorka také články pro periodika, svůj vlastní blog a knižní recenze. Donedávna byla známá především ve Španělsku a Latinské Americe, vítězství v Premio Planeta ji však dostalo do hledáčku i v ostatních zemích a nyní se její knihy překládají do 15 dalších jazykových mutací.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.clarasanchez.com

OCENĚNÍ ::
2010 – Premio Nadal (Lo que esconde tu nombre)
2013 – Premio Planeta (El cielo ha vuelto)
Více o cenách

ČESKY VYŠLO ::

  • Co skrývá tvé jméno (Lo que esconde tu nombre, 2010; Paseka, 2014)
  • Nebe je zpět (El cielo ha vuelto, 2013; Plus, 2015/2) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA