Chris Kuzneski

Chris Kuzneski* 1969, Indiana, Pennsylvánie, USA

Představuje se nový americký autor současných thrillerů.

Chris vyrostl v Indianě s rodiči a třemi sourozenci. Svou první knížku napsal již ve čtvrté třídě a místní knihovnici se tak líbila, že ji dala svázat a zařadila ji do běžných regálů. Tak nevědomky nastartovala autorovu touhu stát se spisovatelem.
Na střední škole byl třídním šaškem a hrál fotbal, v němž pokračoval i na University of Pittsburgh, dokud ho zranění nevyřadilo ze hry. Během studia psal pro školní The Pitt News i pro seriózní Indiana Gazette a Pittsburgh Post-Gazette, zatímco získával tituly v oborech Psaní a Pedagogika. Šest let učil angličtinu a trénoval školní fotbal, dostal se dokonce do seznamu Who is Who among America´s Teacher, ale nebyla to jeho srdeční záležitost, a tak dal výpověď.
Svou první skutečnou knihu napsal v roce 1999 a doufal, že zaujme literární agenty – vskutku, kniha s tisícem stran agenty zvedla ze židlí, ale jen proto, aby mu doporučili minimálně šest set stran ubrat… Chris se držel jejich rad a za rok vydal doopravdy první román The Plantation, který získal velmi příznivé kritiky. Další knihy, Znamení kříže a Meč boží, se staly mezinárodními bestsellery. Všechny tři knihy spojují hlavní postavy – bývalí členové speciálních jednotek Jonathon Payne a D.J. Jones.
Chris Kuzneski je svobodný, žije na Floridě a pracuje na čtvrtém thrilleru s pracovním názvem The Lost Throne.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.chriskuzneski.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Znamení kříže (Sign of the Cross, 2006; Jota, 2008)
  • Meč boží (Sword of God, 2007; Jota, 2008)
  • Ztracený trůn (The Lost Throne, 2008; Jota, 2009)
  • Proroctví (Prophecy, 2009; Jota, 2010)
  • Utajená koruna (The Secret Crown, 2010; Jota, 2012) NOVINKA
  • (The Death Relic, 2011)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA