Chevy Stevensová

Chevy Stevensová
Foto: Suzanne Teresa, www.suzanneteresa.com

Kanadská autorka zabodovala hned svou první knihou – čtenáři po celém světě se zřejmě rádi nechávají šokovat brutálními příběhy…

Autorka (vlastním jménem Rene Unischewski) vyrostla na ranči na Vancouver Island a zprvu pracovala jako realitní makléřka. V prodlevách mezi novými klienty se jí honily hlavou katastrofické scénáře, co nejhoršího by se jí v opuštěných domech mohlo stát. A protože ve svém životě potřebovala změnu, opustila reality a začala pracovat na knize podle vlastního námětu. Thriller Stále nezvěstná se stal okamžitě hitem, čemuž pomohla i propagace v talk show Oprah, ale své čtenáře by si našel i tak. Atakoval přední příčky žebříčku New York Times Bestseller a získal ocenění u ITW. Knižní práva se prodala do 30 zemí světa a filmové zpracování má mít na starosti režisér Renny Harlan.
Psychologický thriller, při kterém běhá mráz po zádech, vypráví o děsivém traumatu mladé ženy, která byla držena v zajetí nebezpečného šílence. I když obsahuje velmi brutální scény, autorka podotýká, že román není primárně o násilí, ale o touze přežít.
I její druhý román má silnou hrdinku, donucenou poznat své limity – to když zjistí, že její pravá rodina má co dělat se sériovými vraždami.
V roce 2013 by měl vyjít autorčin třetí thriller, tentokrát o terapeutce, která pomáhala hrdince prvního románu, ale svých vlastních démonů má víc než dost….

OCENĚNÍ::
2011 – International Thriller Writers – nejlepší prvotina (Still Missing)
Více o cenách

ODKAZY ::
Oficiální stránky: www.chevystevens.com
Facebook: www.facebook.com/ChevyStevens
Twitter: http://twitter.com/ChevyStevens

VYŠLO ČESKY::

  • Stále nezvěstná (Still Missing, 2010; Knižní klub, 2011)
  • Nikdy nevíš (Never Knowing, 2011; Knižní klub, 2012)
  • Pořád se dívá (Always Watching, 2013; Knižní klub, 2014/2
  • Nenechám tě odejít (Never Let you go, 2017; Ocelot, 2019) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA