Adaptace románu Hádův faktor Roberta Ludluma

02. 12. 2010 | redakce | Televize | 0 komentářů

Hádův faktor tv adaptaceV pátek, 03.12.2010 uvede ČT1 ve 22.55 dvoudílný televizní film Hádův faktor (The Hades Factor, USA, 2006) podle knižní předlohy Roberta Ludluma.
Knihu u nás vydalo v roce 2001 nakladatelství Domino.
Na různých místech USA podléhají lidé následkům vražedné virové nákazy. Mezitím bývalý agent tajné organizace Krypto jedna a nynější armádní lékařský expert Jon Smith (Stephen Dorff) během návštěvy Berlína narazí na bývalé kolegy z Krypto jedna. Jonova dávná přítelkyně a spolupracovnice Rachel (Mira Sorvinoová) údajně zradila organizaci a je nyní zapletená do transakce s virem, který momentálně decimuje americkou populaci. Jon ovšem nechce mít s případem nic společného a drží se své současné práce a slibné budoucnosti se snoubenkou Sophií (Sophia Mylesová), která také pracuje jako vojenská lékařka. Jon a Sophie jsou povoláni zpět do USA, aby se podíleli na výzkumu vražedné nákazy. Zjišťují, že se jedná o upravený vir eboly a vše nasvědčuje tomu, že rozšíření nákazy bylo cíleným teroristickým útokem na USA.

Hrají: S. Dorff, M. Sorvinová, B. Underwood, S. Mylesová, A. Hustonová, C. Meaney a další.
Režie Mick Jackson

Román Hádův faktor představuje první část otevřené série thrillerů, v níž vystupuje armádní doktor Jonathan Smith, který spolupracuje s tajnou vládní organizací Krypto jedna.

Druhý díl uvede ČT1  o týden později ve stejném čase.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA