Soutěž o 3 výtisky detektivky Ohně Bohů od I. J. Parkerové

Ohně bohů patří do série detektivních knih I. J. Parkerové o Sugawaru Akitadovi, ministerském úředníkovi v Japonsku během období Heian, které odpovídá zhruba našemu 9. až 12. století.
Osmý příběh Sugawary Akitady vydává Garamond (předchozí knihy publikovalo nakladatelství Perseus).

I. J. Parkerová nabízí nejen napínavý a mistrovsky gradovaný příběh, ale nechává nahlédnout i do exotického prostředí a doby, do odlišných zvyků a mravů. Strhující příběhy jsou často právem přirovnávány k soudci Ti od Roberta van Gulika.

V naší nové soutěži vám nabízíme jeden ze tří výtisků Ohně bohů, ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Garamond.

Soutěžit můžete do 25. května 2017.

Anotace:

Na hlavu tajemníka na ministerstvu spravedlnosti Sugawaru Akitadu se valí jedna pohroma za druhou – jeho vysílená žena by měla každým dnem porodit, po celém městě téměř denně vypukají ničivé požáry a kvůli pomluvě přišel o práci. Když se pokusí promluvit se šlechticem, který jeho propuštění zavinil, stane se nedopatřením hlavním podezřelým z vraždy. S tenčícími se prostředky a novým členem rodiny na cestě se Akitada zoufale vrhá do vyšetřování, aby nejen očistil své jméno, ale zachránil rodinu a celou domácnost před zkázou.  Nové pokračování příběhů Akitady Sugawary nás opět přenáší do Japonska 11. století, kde se tento úředník císařské správy bude muset pustit do nebezpečného vyšetřování. Autorka předkládá nejen strhující vyprávění plné zvratů, ale i poučný pohled na dobové zvyky a poměry Japonska.

Nakladatel: Garamond, 344 str., 280 Kč

Soutěžit můžete v tomto formuláři.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: profesorka angličtiny

Výherci:   Jiřina Kummerová, Alena Příhodová, Pavel Močoch

Share Button
REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA